| ghineanamaria a întrebat:

Cine ma poate lamuri si pe mine? Cand va fi urmatoarea eclipsa TOTALA de soare in Romania? Fara linkuri, doar raspunsuri sigure si sa fie neaparat totala ca cea din 1999 deci TOTALA nu partiala. Funda cine ma lamureste cel mai bine inca odata trebuie sa fie totala!

8 răspunsuri:
| doar.pt.voi. a răspuns:

Buna.
Din cate am auzit de pe Antena 3, urmatoarea ecplipsa de soare va fi in anul 2015.
Acum o sa vedem ce va fi si atunci.

Toate cele bune!happy

| Tzuc a răspuns:

Din cate m-am informat eu eclipsa totala de soare va fi pe 13. 11. 2012

| Tzuc a răspuns:

Scz de fapt nu e in Romania

| Tzuc a răspuns:

In Romania urmatoare eclipsa totala de soare va fi in anul 2236laughing>... o so vezi din cer laughing

| Kayle a răspuns:

In anul 2015. fundita? big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Urmatoarea va fi in noaptea 15-16 iunie dar de luna nu de soare

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu dastearolling on the floor

| coolboycatalin a răspuns:

V-a fi o eclipsa aproape totala in 2026.