| DumitruS a întrebat:

Cine se descurca mai bine cu durerea, barbatii sau femeile? S-a demonstrat stiintific ca barbatii se descurca mai bine.

https://infrasunete.eu/dureri-de-cap-si-toleranta-la-dur ere/

Răspuns Câştigător
| Dorotheea21 a răspuns:

Era o expresie, ai inteles-o.
Cei din zona mea nu practica MMA dar au masini puternice, barbile de lumbersexuali acum la moda, iar cand fac pana, nu stiu sa schimbe roata. Sunt comici, barbosi si bosumflati, cum suna la Auto Bavaria, de aici: "in puf".

33 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Alt studiu a demonstrat ca cei care gandesc negativ rezista mai mult depresiei, tristeti, dureri

| DumitruS explică (pentru RAY):

Hmmm... crezi? de ce, ca sunt obisnuiti?

| RAY a răspuns (pentru DumitruS):

Normal ca sunt

| Drimmero a răspuns:

S-a facut un test stiintific, ca un barbat sa stea 2-3 minute intr-un tub si sa simta durerea prin care trece o femeie atunci cand naste, nu a putut sa reziste, cred ca atunci e cea mai a dracu durere, iar aici castiga femeile...

| DumitruS explică (pentru Drimmero):

Aia e alta discutie, nu prea e vorba de asta ci de durerile micute sa zic asa, de zi cu zi.

| Drimmero a răspuns (pentru DumitruS):

Aici e runda barbatului, noi daca ne taiem, ne zgariem, ne julim etc, nu ne vaitam, doar suportam, pe cand o femeie s-ar vaita pana a 2-a zi, dar culmea, ele rezista la durerea facerii, ceea ce noi nu am putea in veci!
Durerea absoluta la noi sta in testicule, o lovitura puternica acolo si suntem linsati.

| Florentina9210 a răspuns (pentru Drimmero):

''Durerea absoluta la noi sta in testicule, o lovitura puternica acolo si suntem linsati.'' Bun!

| Drimmero a răspuns (pentru Florentina9210):

Doar un nebun/o nebuna ar lovi acolo, poate sa fie fatala, depinde si de intensitatea loviturii, eu la fotbal ce mai primeam o minge asa pe nepusa masa si ma trantea fara reactie, durerea e absolut coplesitoare, nu recomand!

| Florentina9210 a răspuns (pentru Drimmero):

Acolo e punctul vostru slab! Bineinteles, ca nu as avea de gand sa lovesc acolo, insa, unele persoane chiar merita asta!

| DumitruS explică (pentru Florentina9210):

In pur scop de auto-aparare, nu e nici o probleme. Adevarat insa stiu si eu destule femei care ar merita pur si simplu palmuite! Asta nu inseama ca trebuie sa si facem asta. Nu crezi?

| Florentina9210 a răspuns (pentru DumitruS):

La auto-aparare am facut si eu referinta. Doar nu ma duc ca dementa la un baiat pe strada sa il lovesc la ''bilute''.
Sunt multe care merita. Care nu tac din gura dar mahalagioaice de genul sa dai sa fugi.

| Sociopat a răspuns:

Barbatii se descurca cu durerea fizica iar fetele cu aia psihica

| DumitruS explică (pentru Sociopat):

Cred ca ai dreptate happy

| Sociopat a răspuns (pentru DumitruS):

Normal ca am dreptate, sunt barbat.

| UnBroken2016 a răspuns:

Eu stiam ca femeile sunt mai rezistente

| DumitruS explică (pentru UnBroken2016):

Citeste articolul si vedem dupa aia happy

| UnBroken2016 a răspuns (pentru DumitruS):

Pierdere de timp. Sunt pareri si pareri. Unii doctori spun ca e bine sa bei multa apa, altii nu. SI asa e mai despre orice.

| DumitruS explică (pentru UnBroken2016):

Pe undeva ai dreptate. Hai sa te lamuresc insa, articolul nu este unul stiintific ci e bazat pe observatiile unuia care a trait mult printre femei sa zic asa. happy

| UnBroken2016 a răspuns (pentru DumitruS):

Hmm. Eu vazusem acum ani un documentar facut la Auschwitz, aici vorbim doar de tortura. Nu zic ca mananca rahat ala care a scris articolul pus de tine, dar cum am zis, sunt pareri si pareri. O femeie poate sa si moara de la un pumn in fata, acealasi pumn la un barbat poate nu are efect prea mare. O femeie poate naste si de 15 ori, unui barbat ii s-a facut o injectie care mima durerea aceea si se tara pe jos ca un vierme.

| DumitruS explică (pentru UnBroken2016):

Dap, adevarat. Cred ca depinde mult si de la caz la caz, cum ai zis si tu.

| Dorotheea21 a răspuns:

S-a demonstrat stiintific ca tutunul dauneaza sanatatii.
Ce parere aveti, tutunul dauneaza sanatatii? big grin

Oare nu exista o "educatie" a durerii?
O femeie a strazii, nu are un grad mai ridicat de suportabilitate decat un barbat care traieste in puf? happy

| DumitruS explică (pentru Dorotheea21):

Bine gandit, dar nu despre asta era vorba.winking Era vorba despre afirmatia mare si aroganta pe care o fac femeile: "eu ma plang mai putin ca prietenul meu bla bla bla".

| Dorotheea21 a răspuns (pentru DumitruS):

Aroganta e "mare", nu afirmatia.
Misogin. big grin

| DumitruS explică (pentru Dorotheea21):

Era un fel de a spune. Uite vezi, asta e o afirmatie mare. tongue

(par mai mult decat sunt) happy

| Dorotheea21 a răspuns (pentru DumitruS):

Si la mine este exact cum am scris. laughing
Aroganta este maxima, afirmatia, mai potolita. big grin

| DumitruS explică (pentru Dorotheea21):

Bine, ai castigat. Sunt de acord ca esti maxim de aroganta laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru Dorotheea21):

"Traieste in puf", asta e o expresie care descrie pe cineva care nu are prea multe griji financiare, are conditii bune de trai, etc.
Daca Gigel traieste in puf si face MMA, il cam doare la banana de suportibilitatea uneia care a trait pe strazi.
E o lege ca aia care traiesc in puf sunt niste fetite deghizate? laughing
Poate ai vrut sa zici ca daca compari un fatalau care sta doar la pc cu o femeie de pe strada, si nu face miscare, etc, e mai rezistanta femeia la durere.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Dorotheea21):

Oh,am inteles.
Macar bine ca sunt comici, sa nu iti faca par alb in cap cand deschid gura laughing

| Dorotheea21 a răspuns (pentru anonim_4396):

Era o expresie, ai inteles-o.
Cei din zona mea nu practica MMA dar au masini puternice, barbile de lumbersexuali acum la moda, iar cand fac pana, nu stiu sa schimbe roata. Sunt comici, barbosi si bosumflati, cum suna la Auto Bavaria, de aici: "in puf".

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de la om la om.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intrebare din seria "5+5=10,e adevarat?".
Pai nu stiu maestre, aaaaah! femeia se descruca mai bine evident.Adica imi bag p$#a in studiile lor da? E cum vrea p.a mea big grin

| KentmanxD a răspuns:

Barbatii se descurca mai bine :*

| DumitruS explică (pentru KentmanxD):

"It is a man world" happy