| Lorenyk a întrebat:

Cine se pricepe la compatibilitatea zodiilor? femeie leu cu baiat berbec? cam cum s-ar intelege intr-o relatie?
dar baiat fecioara cu femeie leu?

15 răspunsuri:
cami
| cami a răspuns:

Eu, eu, eu :) Ador zodiile, si-mi petrec o mare parte din timp interesandu-ma despre ele.
Leul este zodie d foc. Berbecul tot de foc.De fapt trioul de FOC care este compatibil intre el este form din : berbec, leu si sagetator.
M-ai nimerit.eu sunt in zodia fecioara, dar vezi aici este vb de un baiat.
Fecioara este semn de paman, iar leu de foc. Dar cel mai bine ar trebui sa citesti aici :)

http://www.mihneafiran.ro/compatibil.php

| BUBULINA a răspuns:

Zodiacu e o minciuna
mai crezi in mos craciun?

| BUBULINA a răspuns:

Zodiacu e o minciuna
mai crezi in mos craciun?

| Bishop a răspuns:

Uite aici, eu zic ca aici este cel mai bun horoscop;) http://horoscop.rol.ro/ dai pe zodia ta, si dupa vezi mai jos si alege ce vrei sa stii

| Ellena a răspuns:

Pffff zodii...
eu si inca o gramada de oameni cu caracter diferit mai suntem zodia varsator...nu cred ca atati oameni pot avea aceleasi trasaturi... e imposibil!
e ceva adevarat si in zodii, dar forte putin.asa ca gandeste-te daca te potrivesti cu el din alte puncte de vedere, lasa zodiile...(fara rautate :p )
Pa`pa

| adyth a răspuns:

Preferi sa-ti ratezi viata cautand persoana potrivita dupa horoscop? o. O

| Andreea_7493 a răspuns:

Da search pe googlehee hee
sigur vei gasi tongue

| Lory_2572 a răspuns:

Ea Leu, el -berbec
Atractia dintre acestia doi ar putea fi puternica si plina de pasiune. Leii au nevoie sa fie tratati ca niste stapani in casa lor, iar nevoia lor constanta de atentie ar putea cauza multe probleme cu foarte putin demonstrativul Berbec, a carui atitudine egocentrista rivalizeaza in mod direct cu a Leului. Acesta trebuie flatat in mod constant, ceea ce nu este tocmai pe placul Berbecului, ce crede ca un lucru odata spus e mai mult decat suficient.

Daca Leul incepe sa-si caute apreciere in alta parte, Berbecul va incerca sa-l impace, iar daca dragostea lor este suficient de puternica, Berbecul va face imensul efort de a-i deveni cel mai mare admirator. In curand insa va atinge stadiul de plictiseala, mai ales daca nu e ceva reciproc - si Berbecilor le place sa fie laudati. Berbecii au nevoie de aceste incurajari si daca se afla in stadiul terminal al unui proiect, deoarece ei sunt pionieri, initiatori, dar mai putin consecventi in a mai si termina ce au inceput.

Fiind atat de asemanatori pe plan sexual, acest lucru ii si tine unul langa altul. Intre acestia doi, (daca se iubesc, au destul tact si isi implinesc unul altuia nevoile emotionale) se va crea o legatura fericita ce ar putea dura o viata intreaga.

Leu - Fecioara
Nu tocmai perechea perfecta
Leul este probabil atras initial de Fecioara datorita unei nevoi constante de a fi flatat, fara de care are tendinta de a incepe sa se simta inferior, deoarece, de regula, firea Fecioarei nu este exact ceea ce isi doreste Leul. Cat despre Fecioara, probabil ca vede Leul ca pe cineva care are nevoie de ajutorul ei, iar aceasta zodie fiind una careia ii place sa ajute, se simte in elementul ei. Nu se asteapta sa vada o cu totul alta persoana, odata ce Leul si-a recapatat increderea in sine.

Fecioarei nu-i place sa cheltuiasca bani, cata vreme Leul este mult mai generos; diferentele dintre ei in acest plan includ planificarea bugetului si economisirea banilor pentru viitor. Leul traieste clipa, in timp ce Fecioara se gandeste mereu la viitor, ceea ce creeaza tensiuni serioase intre ei. Fecioara cea critica poate rani profund Leul, daca acesta i-a provocat nemultumirea prin vreo extravaganta. Spre deosebire de Leu, Fecioara crede ca o cheltuiala pentru recreere este o risipa si de bani si de timp, preferand sa-si faca in continuare planuri pentru viitor. Leul vrea sa faca ceva distractiv precum o petrecere sau o iesire cu prietenii. Aceasta atitudine diferita va duce aproape inevitabil la ruperea relatiei. Perceptia asupra economiilor ar putea fi si ea o sursa majora de iritare. Fecioara poate munci ore in sir si abia sa traiasca decent, in timp ce planurile indraznete ale Leilor le pot aduce sume imense. Toleranta este trasatura care trebuie cel mai mult cultivata in cadrul acestei relatii, daca cei doi vor ca ea sa mearga.

Sexualitatea accentuata a Leului nu prea se potriveste cu cea a Fecioarei, care e mult mai simplu de multumit in aceasta directie si nu are nevoie de jocuri si fantezii. Este o legatura destul de nesigura si de neindicata.

| Notme a răspuns:

Baiat fecioara si femeie leu sunt compatibili, iti spun pentru ca parintii mei sunt de 24 de ani casatoriti si le merg bine.acum depinde de fiecare persoana.

| yanny`s a răspuns:

Femeia leu si baiatul berbec sunt 2 zodii de foc si exista o compatibilitate mare intre ei, dar ceea ce duce la aparitia unor conflicte puternice intre ei e faptul ca amandoi vor sa conduca, ceea ce il nemultumeste pe partener.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cele mai mari prostii.santem atat de multi si de diferiti imcat nu s-a nascut omul sa calculeze la miime de secunda influenta astrelor aspra destinului oamenilor.doar generalitati. dar eu sunt casatorit cu cea mai incompatibila fiinta dupa zodie si totusi am 29 ani de casnicie 2 baieti mari si o fiica de 8ani si inca ne iubim.asa ca lasati prostiile si traiti-va viata cum doriti nu cum va spun tot felul de sarlatani pentru a va lua banii.ganditi si fiti realisti nu mai visati.fiti inteligenti nu va pierdeti pe parcurs chiar asa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Femeia leu si barbatul berbec se pot intelege foarte bine dk se pun de acord.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O combinatie leu -berbec este una cu sanse mari de reusita.Si parintii mei sunt berbec respectiv leu si chiar si dupa 23 de ani de casatorie se iubesc ca in tinerete.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Femeie leu cu baiat berbec este o combinatie foarte buna si reusita este foc cu foc dar conteaza foarte mult si ascendentul celor doi in relatie pentru ca dupa varsta de 30 de ani se accentueaza caracteristicile ascendentului fata de cele le zodiei trebuie avut grije la toate aspectele. Cat despre fecioara cu leu nu cred ca este o combinatie foarte reusita pentru ca leul este semn de foc fecioaera semn de pamant iar este bine stiut ca leul ca si semn de foc are cea mai buna compatibilitatea cu celeleate 2 semne de foc adica sagetatorul si berbecul si la fel cu inca 2 semne de aer adica balanta si gemeni. Nu as recomanda o combinatie cu fecioara, berbecul este cel mai potrivit sau un sagetator pentru femeia leu asta este parerea mea si am studiat un pic ca sa spun asta.