| Cipi1212 a întrebat:

Cine știe de celebra scrisoare din 2070? Având în vedere faptul că pădurea Amazonului va dispărea sau va fi pe cale de dispariție peste 50 de ani mă îngrijorează.

Răspuns Câştigător
| CIVIC1 a răspuns:

Pădurile nu dispar singure ci sunt defrisate in diverse scopuri, unele scopuri fiind legate direct de lăcomia de bani.
Până la a va face griji de Padurea Amazonului, avem la noi acasa paduri care au fost si sunt rase in continuare la propriu, de pe suprafata pamantului, cu acordul si din cauza lacomiei de bani a celor de langa noi.
Se confirmă încă o dată afirmatia biblica:
,, iubirea de bani, e sursa tuturor relelor"

1 răspuns: