| AlexandraaaaaAndreeaaaaa a întrebat:

Cluj sau Bucuresti?
Clujul ar putea deveni capitala

6 răspunsuri:
| Samariteanul a răspuns:

Clujul cred ca e capitala culturala... oricum e mult mai interesant la Bucurestiul, insa si el are avantajele sale.

andreia67
| andreia67 a răspuns:

Clujul capitala? Poate capitala regionala. Oricum e singurul oras cu un grad de dezvoltare similar Bucurestiului si cu un nivel al chiriilor si preturilor locuintelor chiar peste Bucuresti (cerere ridicata si oferta mica).
Depinde de unde esti si care dintre ele este mai aproape/usor de ajuns.
Fiecare dintre cele 2 orase au parti bune si parti mai putin bune.

| RAY a răspuns:

București este capitala ROMÂNIEI și va fi mereu, asa am putea propune și Timișoara, chiar se fac foarte multe, pe zi ce trece e, un oraș tot mai frumos, modern, în viitor vom avea și metrou
https://www.youtube.com/watch?v=8yJVly_Z6As

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Bucurestiul a adunat toti lesinatii inculti, ca orice oras care "merge". Iar acum nu prea mai "merge", pentru ca lesinatii au devenit majoritari.
Clujul deocamdata e sufocat de studenti dornici sa se realizeze, daca ar deveni capitala, ar fi sufocat si el de prostime, si tot acolo ajungem.
Eu as prefera sa ramana idiotii acolo unde sunt acum. E atat de frumoasa provincia fara ei!

| FaraNumePls a răspuns:

Eiii tot Bucureștiul rămâne capitala țării. Clujul rămâne un oraș frumos și atât happy

| oglindasultanului a răspuns:

Alexandria ar fi capitala mai repede decat clujwinking pentru ca e un oras mic, inca are sanse sa se dezvolte mai bine.