| TheFuture46 a întrebat:

Codul penal.

Nu am înțeles eu bine, sau toți ceilalți sunt prosti?

Eu înțeleg că cei judecați pentru abuz în serviciu, cu prejudiciu mai mic de 200000 de lei, scăpa de dosar, doar daca PLATESC PREJUDICIUL PENTRU CARE SUNT INCRIMINATI.

Atunci, de ce este așa proasta ordonanța asta?

Răspuns Câştigător
| syd a răspuns:

Ai inteles bine. dar e greu pentru unii sa citeasca putin inainte sa sara cu gura. daca a scris x pe Facebook, trebuie sa fie adevarat. manipulare in masa in cel mai grosolan mod. imi e scarba ca fac parte din generatia asta. astept sa fiu facut psd-ist comunist.

2 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Fiecare trebuie sa plateasca indiferent de cat au furat, imagineazati hoti de buzunare pai aia mereu vor fi liberi, legea e una tipic cum au inteles romanii democratia in 89, e avem dreptul sa furam jos comunismul astia nu ne lasa sa furam

| Mădă0611 a răspuns:

Ordonanta nu e proasta, sunt prosti romanii, sau crezi ca tara e cum e din cauza strainilor? laughing) Am auzit lume zicand ca o sa fie gratiati violatori si criminali. laughing Noaptea mintii. Scrie pe acolo, fain, frumusel, cine nu poate fi gratiat, dar circarilor le place circul, ca de aia-s circari.