| AlexDorinel a întrebat:

Comunism sau capitalism?

Argumentati alegerea

8 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Este nevoie si de socialism si de capitalism, exprimarea libera,vot,plus ca comunismul promovează stagnarea care este otrava pentru orice om, omul trebuie sa fie liber sa se exprima, sa evolueze spre cea mai buna varianta a lui, socialism avem nevoie pentru a nu fii o inegalitate exagerata si multi saraci, ca in Germania, te inscrii la jobcenter si te ajuta aia dar trebuie sa vrei si tu, eu unu consider ca cei care privesc totul la modul extrem sunt limitati mintal

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cand a fost comunismul o alegere?

| CostinAlamariu a răspuns:

In primul rand de ce sa faci o alegere intre aceste 2 sisteme?
Din punctul meu de vedere sunt ambele rele si daunatoare pentru umanitate. Ba chiar mai mult, as indrazni sa zic ca sunt 2 fețe ale aceleasi monede.
Sper ca oamenii sa inceapa sa se trezeasca la realitate si sa-si dea seama de cat de gresite sunt aceste 2 sisteme economice si de cat haos au creat.

| danaieladaniela a răspuns:

Comunismul este control pe fata iar prin capitalism se da senzatia de libertate este un fel de dictatura mascata.
Deci Comunism

| suntserios a răspuns (pentru danaieladaniela):

Ai trait in comunism?
Banuiesc ca nu ca pari ca ai 18 ani.
Sa nu iti doresti sa traiesti in comunism vreodata.
Generatia ta nu ar rezista 2 luni in comunism.

| danaieladaniela a răspuns (pentru suntserios):

Par a 18 ani laughing nici nu sti cum arat, in fine.
Da ai perfecta drepatate generatiia mea nu ar rezista probabil nici o luna in comunism sunt complet de acord cu tine.
Dar asta cred eu despre comunis si capitalism, fiecare cu parerea lui.

| CostinAlamariu a răspuns (pentru danaieladaniela):

Daca spui ca, comunismul este control pe fata de ce nu ai vrea sa alegi o alta varianta in afara de comunism sau capitalism?

| suntserios a răspuns (pentru danaieladaniela):

Hei uite, am aflat ce varsta ai

https://www.tpu.ro/......arsta-mea/