| 5p1k3 a întrebat:

Considerati ca universul tinde spre infinit? Asemeni unui infinit spiralat ce ne aduce cu gandul la cochilia melcului, se pot face multe referiri care sa confirme acest lucru. Eu consider ca fiecare avem macar un univers sau chiar mai multe paralele, deoarece atunci cand noi luam o decizie in celalalt univers alegem alta cale si cateodata apare efectul de deja vu, deoarece universurile se suprapun. Consider ca nimic nu are un sfarsit sau sfarsitul e inceputul a altceva. Raspunsurile se pot gasi dincolo de zidul conditiei umane; voi ce credeti?

3 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Ba da. Exista sfarsit din fericire. Sfarsitul omului e moartea.Inevitabila si temuta de toti, ea apare cand ti-e lumea mai draga:fie la batranate cand esti in fericit si impacat, fie cand esti tanar si inca nu ai gasit sensul vietii
Reprezinta sfarsitul pentru ca nu iti mai da prelungiri, sa indrepti ce ai facut gresit, sa certi iertare si sa iti ceri iertare

| FataCuChitaraMunților a răspuns:

Omul este singurul ce poate contempla propriul său Univers. Sfărşitul acestui Univers apare când îţi este spulberată până şi ultima speranţă...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Universul in sine e infinit. pentru a patrunde intr-un alt univers avem nevoie de alte aspiratii la viata de zi cu zi... sfarsitul pe care il crezi e doar un nou inceput spre ceva mai bun poate sau spre ceva mai rau. dincolo de zidul conditiei umane nu se afla nimic (iti zic din propria experienta) deoarece nu exista oameni printre noi ci doar bestii in calduri...
pace kazimir