| Giulia911 a întrebat:

Controlorul RATB îți poate "confisca" cardul nominal dacă nu ai plătit călătoria? laughing

1 răspuns:
| Ccosminnn a răspuns:

Nu, nu are nici un sens. Oricum, nu poate confisca nimic. Tot ce poate sa faca este sa incerce sa te legitimeze iar daca refuzi sa te retina in mijlocul de transport timp de maxim 15 min pana la sosirea unui echipaj de politie/jandarmerie sau sa te conduca la cea mai apropiata sectie pentru legitimare si aplicarea contraventiei.