| GiovannyGrandiossu a întrebat:

Copii de ce puneti niste intrebari stupide aici, atat timp cat exista google si wikipedia? Admini voi de ce nu le stergeti? As prefera niste intrebari fara fundament real sau ipotetice care sa poata fi tratate "mai la caterinca"... sa fie permise

4 răspunsuri:
eluveitie
| eluveitie a răspuns:

Adminii nu pot face faţă la toata avalanşa de întrebări stupide. Dar exista funcţia de raportare, automat e ştearsă întrebarea care o raportezi.Alţii pur si simplu vor sa iasă în evidenţă sau îşi pierd timpul punând întrebări stupide.Multe dintre ele sunt puse special să ne enerveze, dar printre mulţimea asta de întrebări mai găseşti şi interesante.Nici eu nu înţeleg de ce la unele întrebări nu se foloseşte google dar în fine oh go on

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Toate intrebarile sunt permise automat pentru utilizatorii cu cateva zile vechime, si toate intrebarile si raspunsurile pot fi raportate - asa functioneaza sistemul. Exista google si wikipedia, nu-i nici o problema, exista si TPU. De ce mai exista magazinul de la colt cand exista hipermarket? De ce mai exista alte motoare de cautare daca exista google? De ce se mai fabrica haine in restul lumii daca e mai ieftin in China? Doar stii ca e loc pentru toti sub soare, nu-i asa? btw eu unul nu-ti aprobam nick-ul de la inceputlaughing dar te plangi de un continut pe site care nu poate fi controlat/gestionat corect in mod automat. Poti insa selecta usor intrebarile la care raspunzi si ignori ce nu te intereseaza.

| DeyCj a răspuns:

Păi no este cel mai bun site de unde poţi afla răspunsuri la întrebări chiar fie ele şi stupide dar copii fiind curioşi încearcă să găsească răspuns la orice întrebare fie ea şi banală. Tu când erai de vârsta lor nu vroiai să aflii răspunsuri cât mai rapid la orice întrbare fie ea şi aiurea(pentru un adult). Şi poate copii nu au răbdare să tot caute cu orele pe net şi vor un răspuns direct şi la obiect pe care speră/îl primesc aici. happy. O zi bună să ai şi weekend plăcut.

| alexdop21 a răspuns:

Ideea de baza pe care o sustii tu, o promovez si eu, doar ca de curand mi-am dat seama ca nu e chiar asa, pentru ca uneori o intrebare ce tu o cataloghezi ca fiind stupida este chiar importanta pentru user-ul care o adreseaza. In orice caz nu cred ca putem trece cu vederea intrebarile despre Hanna Montana, Miley Cyrus, melodia asta de pe youtube, sau orice intrebare ce te face sa te pui in cap sa poti gasi o rezolvare. Oricum speram ca cei ce au buna intentie cand e vorba despre site-ul asta inteleg ca si restul are o limita a rabdarii si ca la un moment dat intram in vrie, ceea ce ne face sa fim rautaciosi cateodata... dar asa e firea omeneasca