| Geanin a întrebat:

Cred ca am innebunit dracu si am luat-o pe urmele lui @chiftelutacrocanta, dar ma rog...

1. Consideri ca iti vei gasi fericirea vreodata? Aici ma refer sa fii fericit pentru o perioada de timp indelungata.

2.In ce consta fericirea ta, esti capabil sa stii ce te face fericit?

3. Obisnuiesti sa muncesti mult pentru ceea ce iti doresti?

4.Atunci cand ai un regret, obisnuiesti sa le spui tuturor despre asta sau tii in tine?

5.Iti este greu sa faci alegeri?

6.Te consideri inferior in fata celoralti sau crezi ca ai acelasi sanse ca si ceilalti?

7.Care este singurul lucru care te poate opri sa iti urmezi visul(in caz ca ai unul)? Si care e visul tau?

8.Crezi ca dupa trecera in nefiinta vei ramane nemuritor prin ceva anume?

9.Telul tau corespunde cu asteptarile parintilor si apropiatilor tai?

P.S.: Multumesc ca ai raspuns cu sinceritate si cu rabdare la intrebarile astea, sper ca nu ti-am risipit timpul necesar pentru implinirea visului tau... Bafta!

18 răspunsuri:
| Alyra a răspuns:

1. Nu. :/
2. Secret.
3. Nu, prea mult efort inutil.
4. Eh, nu trebuie să ştie chiar toată lumea.
5. DA, urăsc să decid.
6. Yup.
7. Mă opreşte tot universul, din păcate. Iar visul nu-l mai zic acum.
8. Nu, dar ar fi drăguţ.
9. Nu.

| ToKen a răspuns:

1. Poate
2. Stiu ce ma face fericit, dar n-am chef sa impartasesc.
3. Daca vreau ceva pe bune, nu ma mai intereseaza altceva decat sa obtin acel ceva. Se intampla rar totusi. ^_^
4. Daca ii spun unei persoane, imi ajunge.
5. Nu-mi place sa aleg, dar cand e, o fac, irelevant daca greu sau nu.
6. Uneori da, dar cat sa ma faca sa vreau sa devin mai bun. day dreaming Iar legat de sanse egale...Egalitatea nu exista, din punctul meu de vedere.
7. -
8. Sper sa raman nemuritor prin oamenii pe care ii voi schimba. day dreaming
9. Nu ma intereseaza daca corespunde sau nu, nu e viata lor. Dar as putea spune ca nu corespunde, lucru care ma motiveaza sa continui, pentru ca fu all.

Minunate intrebari. Esti pe drumul cel bun.

| Geanin explică (pentru ToKen):

Ce te face sa crezi ca sunt pe drumul cel bun?

Oricum visul meu e sa am posibilitatea sa ii ajut pe altii, asta spune multe nu... Ma rog (again), Mersi :3

| ToKen a răspuns (pentru Geanin):

Dude, esti pe drumul cel bun sa-l ajungi pe chifteluta. puppy dog eyes

| Geanin explică (pentru ToKen):

#bangmyheadagainstthewall

| ToKen a răspuns (pentru Geanin):

I can do that for u

| DoarBogdan a răspuns (pentru Geanin):

Nu ii ajuti asa. Fiecare avea asta in minte. O stiau. Efectiv au marturisit.
I-a sa vedem. Raspunde-ti.

| RAY a răspuns:

1,cat i am pe cei dragi langa mine e ok
2, in cei dragi, in a avea ceea ce imi doresc
3, depinde de acel lucru
4, oamenii profita de slabiciunile tale mereu, nu
5, cateodata da, de frica dezamagirilor de asta, cateodata cred ca da asta imi pune bariere multe frica asta
6, fiecare e unicat in felul lui
7, moartea,vreo boala,saracia, moartea cuiva drag, nu am vise mari traiesc in prezent, degeaba visez daca nu fac nimic in prezent

8, sincer nu-mi pasa asta, mie imi pasa aici sa vad ca i place cuiva de mine nu in next life
9, nu prea, nici eu nu credeam vreodata ca voi castiga banii cum castig deci eram considerat bolovan de uni, fac banii usor parerea mea

| Drimmero a răspuns:

1.Desigur ca mi-o voi gasi, fie ea si pe perioada scurta, dar cu siguranta ea este acolo!
2. Consta in felul de a ma bucura de ea in cel mai frumos mod posibil.
3.Foarte mult, de obicei nici nu concep ca eu sa nu-mi duc pana la bun sfarsit ceea ce mi-am propus.
4. Obisnuiesc sa pun punct pe i si sa spun ceea ce gandesc in aceasta privinta.
5.Depinde in ce situatie o sa fiu pus sa fac alegeri.
6.Nu ma cred inferior nimanui.
8.Faptul ca n-am avut pacate grave si asta ma va face sa traiesc vesnic in armonie.
9.Da, sa zicem!

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Cred ca o voi gasi.
si fericirea mea... nu stiu in ce consta. Mai degraba, caut un loc fericit si linistit.
si muncesc dar nu imi place.
regretele le tin in mine.
Este imposibil sa iau decizii.
Toti duntem egali. Doar ca fiecare este special in felul lui.
lumea ma poate oprii.
Si cred ca este di o continuare a vietii mele.
telul meu corespunde cum si zis tu.

| LoveSleep a răspuns:

1. Fericirea mă plictisește.
3. Nu. Și renunț destul de repede.
4. N-am regrete.
5. Da
6. Cică sunt cam arogant laughing
8. Contul meu de TPU. Binecuvantat sa fie acest site.
9. E total pe dos.

Lasă vrăjeala. Știm că nu-ți pasă de visul nostru.

| RainmakerX a răspuns:

Oracol by Geanin? Cool smug

1★ Prefer sa cred ca da
2★Gesturile mici ma fac fericit de obicei... O viata linistita m-ar face fericit. Nu imi place dezordinea.
3★Enorm
4★Tin in mine.
5★Nu. Totusi cateodata imi este greu sa indrept acele alegeri.
6★Am sanse chiar mai mult decat ceilalti.
7★Nu sunt sigur ce inseamna acest "vis" pentru ca este un termen larg pentru mine. Probabil ca moartea m-ar opri thinking
8★Nu.Nu sunt poet si probabil ca nici nu o sa realizez ceva nemaivazut. O sa traiesc pentru mine, nu pentru altii. Asa cred ca stau lucrurile. Daca ma insel... asta o sa vad cu timpul.
9★De obicei parintii ma sustin in orice domeniu deci da, telul meu corespunde cu asteptarile lor.

Bafta!

| Geanin explică (pentru RainmakerX):

Hmm, poti sa traiesti si prin copiii tai sau nepoti etc.
Sau prin oameni pe care i-ai ajuat intr-un anume fel si vei ramane in mintea lor pana vor muri si ei, poti scrie eventual un jurnal in care sa iti notezi anumite idei si chestii de gen care sa le ramana descententilor tai... Si asa iti asiguri "imortalitatea" : 3

| R0R0 a răspuns:

1) Da. Odata si odata voi gasi fericirea pe care o caut.
2)Ei bine, stiu in ce consta fericirea mea. (dar nu iti spun tongue )
3)Da.De cele mai multe ori muncesc mult, ca sa obtin ceva.
4)Nu.Nu spun nimanui. Pastrez in mine.
5)Uneori da. Depinde de ce trebuie să aleg.
6)Nu ma consider inferioara. Fiecare e special in felul său!
7) Ma pot oprii persoane dragi mie. Visul meu este sa pot face ceea ce imi place.
8)Poate.Nu stiu!
9) De cele mai multe ori, nu.Dar cadem la o intelegere.

| Florentina9210 a răspuns:

Normal ca mi-o voi gasi. Toata lumea are dreptul la fericire, doar ca unii nu stiu sa profite de ea.

Ca am o familie frumoasa, puternica. Ca am un prieten care ma iubeste. Ma face fericita, tot ce este frumos. Pomii, apa, cerul, cantecul pasarilor dimineata, soarele, luna etc.

De obicei, daca imi doresc ceva din tot sufletul, si consider ca acel lucru mi se potriveste, lupt pentru el ca o fiara. Calc si pe cadavre sa obtin ce imi doresc, dar numai daca este in beneficiul meu.

Nu sunt genul sa ma divulg, ca nimeni nu crede, oricum. Tin in mine si atat!

Foarte greu!

Nu ma consider nici inferioara nici superioara. Sunt pur si simplu: EU!

Visul meu..ma tem ca daca il spun nu se mai indeplineste, si de el depinde viitorul meu.

Prin puritatea sufletului.

In mare parte, da!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ti și chifteluța vă potriviți, ar trebui să formați un cuplu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1. Cat mai curand.
2.doar moartea
3.nu imi doresc nimic.
4. Cui ii pasa ce regete am eu?
5. uneori.
6. ma consider diferita dar in niciun caz inferioara. Nimeni nu este inferior si nimeni superior, nu exista asa ceva, sunt prostii.
7. nu am vise
8.voi salva pe cineva poate
9. nu stiu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1. Sper că nu.
2. Nu ştiu blushing
3. Da, sunt obişnuită să obţin mereu ceea ce îmi doresc, indiferent de cantitatea de muncă pe care trebuie să o depun.
4. N-am aşa ceva până acum.
5. Nu, mă bazez pe ceea ce îmi dictează instinctul.
6. Cred că am mai multe şanse.
7. Un sac plin cu bani m-ar opri din orice.
8. Pentru o perioadă scurtă de timp, poate.
9. Nu mă interesează aşteptările altora de la mine, nici eu n-am aşteptări, nu-mi pasă de ale lor.