Întrebare recomandată | PrettyR a întrebat:

Cred că sunt empatică. Pot simţi sentimentele, ca şi cum aş fii în "cealaltă persoană". Sentimentele ei pentru mine. Mă văd prin ochii persoanei respective.
Este ciudat. Credeţi că se poate aşa ceva? Aştept nişte păreri. Merci.

Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

Nu este nimic anormal sau ciudat. Eşti o persoană cu simţul empatic dezvoltat şi există mulţi oameni asemenea ţie.
E în regulă.
În majoritatea cazurilor reprezintă un avantaj. : )

6 răspunsuri:
| Wøodenpints a răspuns:

Asta e bine într-un fel. Poți să-i folosești pe ceilalți drept cobai pentru chestiile nasoale.
Realizezi unele chestii fără să fii nevoită să fii tu cea care suportă greul.

| Dismally a răspuns:

Da, este posibil si ti-ar putea de folos aceasta abilitate in multe situatii happy

| Crucified a răspuns:

Uneori cam aşa sunt şi eu... nu-i deloc ciudat.

| Captoresque a răspuns:

Nu este un lucru neobișnuit. Și este o mare calitate, mulți râvnesc la asta.

Pentru că dacă te-ai pune în locul altcuiva, ai afla ce își dorește persoana de lângă, nonverbal.

Mulți o numesc "telepatie", iar asta este eronat. Telepatia este cu totul altceva.

| daniellle a răspuns:

Nu mi se pare absolut nimic ciudat în asta, din contră.
Nu e un lucru rău să fii o persoană empatică. Cum sublinia şi NOname, în majoritatea cazurilor acest lucru reprezintă un avantaj.
În unele cazuri, tind să cred că şi eu sunt aşa.

| Parasca_Doina_1994 a răspuns:

Cind esti indragostit se poate happy