| chiftelutacrocanta a întrebat:

Credeti ca Adevarul doare cu adevarat numai atunci cand nu mai poate fi schimbat niciodata?

Răspuns Câştigător
| FrumusicaSufletista a răspuns:

Adevărul doare mereu, nu contează dacă poate fi schimbat sau nu, de aceea sau inventat/au aparut minciunile, căci adevărul doare prea tare uneori.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe un om pesimist l-ar durea, pentru ca acesta ar vedea situatia adevarata ca fiind iremediabila

| Morrígu a răspuns:

Adevărul doare atunci când nu se potrivește întocmai cu adevărul tău.