| Spiderul a întrebat:

Credeți că băieții care sunt la facultate își găsesc mai rapid partenere decât ei care muncesc și nu au luat Bac-ul? Argumentați vă rog!

7 răspunsuri:
| Emazio a răspuns:

Intentia de a face o facultate iti da din start o idee ca acea persoana tinteste spre o cariera sau o viata buna. Povestile cu Bac-ul si omameni de succes sunt din domeniul trecutului si sunt prea putine cazuri in ziua de azi (daca ai facut scoala profesionala este altceva pentru ca iesi deja cu o meserie pe care poti sa o practici). Dar liceul in sine este o pregatire pentru facultate, nu iesi cu nici o specializare din liceu pe care poti sa practici. Daca iti doresti o aventura nu conteaza, daca vrei ceva serios eu cred ca facultatea este un element de luat in serios.

| RAY a răspuns:

Nu are nici o legatura una cu alta, prima impresie este aspectul fizic = cand o fata te place la fizic iti acorda o sansa sa te cunosca mai bine, asa in lipsa unui interes nu iti descopera sufletul tau de ingeras, daca tu esti acolo in poza, esti cam de nota 7, deci cauta o fata de nota 7 https://www.123rf.com/......woman.html

asa fi serios in poze nu zambi, zambetul denota slabiciune pentru sexul opus

| Andreeush a răspuns:

Nu sunt diferențe, poți să ai o relație și dacă lucrezi sau ești la facultate.

| RoCkKiD a răspuns:

E complet de relevant. Nici o varianta nu o sa te faca magnet pentru tipe.

| Eireann a răspuns:

La facultate intrii in contact cu multe persoane de aceeasi varsta cu tine si probabil cu interese comune. E mai usor.

| AlexandruSEV a răspuns:

Nu e nici o diferenta, omule ce e al tau e pus deoparte, poti sa vorbesti cu 1000 de tipe daca a 1001 a e a ta, a ta va fi. Apare de nicaieri, vei vedea.