| denisa0906 a întrebat:

Credeti ca e normal sa mi se scada nota la purtare la 6? pentru ca am filmat un videoclip in clasa si l-am publicat p youtube?:| e posibil asa ceva?:? la 6? va rog sa va dati mai multi cu parerea multumesc videoclipul este asta http://www.youtube.com/watch?v=0I7RUjIDWiA

Răspuns Câştigător
| death a răspuns:

Mi se pare una dintre măsurile alea cretine pe care le iau unii profesori pentru a îndobitoci elevii. Tu ai făcut un filmuleţ nevinovat. Ăla s-a suit pe soba de teracotă. El ar trebui să primească sancţiuni, nu tu. Presupunem că ai avea un prof care vă bate, vă înjură, vă pipăie etc. Fără un film, nu ar crede nimeni reclamaţia, că ei se văd ca pe nişte sfinţi. Dacă filmezi, proful primeşte mustrare şi tu zbori din şcoală. Regulamentele astea sunt de rahat. Eşti într-o instituţie publică demilitarizată şi nestrategică, aşa că poţi să filmezi cât vrei tu, legal vorbind. Regulamentul de ordine interioară merge mai departe decât legile româneşti. Auzi, 6 la purtare... pentru atâta! Păi tu ştii cât m-am "chinuit" eu pentru un 6? Am ajuns vedeta liceuluilaughing Clar, inechitabil. Eu m-aş ţigăni cu directoarea până-n pânzele albe. Dar ţie nu îţi recomand să faci asta, pentru că notele la purtare deja s-au pus. Stai şi tu liniştită în semestrul doi, dacă ai parte de asemenea vătafi de sclavi pe acolosad

21 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Ai scapat usor.La noi in scoala nu au mai stat pe ganduri l-au exmatriculat directwinking

April
| April a răspuns:

Regulamntul de ordine interioara al scolii trebuie respectat, daca nu vrei sa ai necazuri.Este imposibil sa nu fi stiut ce prevede el. L-ai incalcat cu buna stiinta asa incat nu ai dreptul sa te plangi. Judecand dupa faptul ca ni-l pui si noua la dispozitie, inclin sa cred ca mai importanta decat nota la purtare pare a fi reclama.Asa incat, cred ca vei mai face si alte nazbatii.Ai grija la proverbul care spune ca ulciorul nu merge de multe ori la apa. Data viitoare va fi mai grea pedeapsa, mai ales ca vei fi recidivista.Numai bine.

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Da. E normal. Daca ai fi citit Regulamentul Scolar si altfel decat pe diagonala, ai fi stiut dinainte ce se va intampla.
Poate ca, data viitoare cand o sa mai ai o idee din asta "luminoasa", ai sa te gandesti INAINTE de a o pune in practica, nu dupa.

| User a răspuns:

Pai depinde de scoala. pe una de la mine din liceu or pus-o pe youtube [canta la microfon whistling]. toata scoala a vazut filmuletul respectiv, de la elevu' de clasa I pana la directoarelaughing da' nu o patit nimeni nimicoh go on

| Leea1234 a răspuns:

Trebuie sa ai mare grija cu postarile pe internet, mai exact cu ce postezi!
eu am postat un film cu fiul meu la gradinita, si dupa cateva luni am fost chemata in biroul directorului, dupa niste plangeri facute de mai multi parinti...deh
mie mi se pare exagerata pedeapsa cu scaderea notei la purtare, ca doar nu ai postat ceva indecent, erau doar niste copii care isi faceau de cap... dar ai noroc ca nu te-au denuntat parintii copiilor care apar in clip, exista o lege care le da dreptul sa te dea in judecata, pentru a le folosi imaginea copiilor fara acordul parintilor(tinand cont ca sunteti minori!)
sfatul meu este sa scoti filmul de pe internet, inainte de a se "trezi"vreun parinte sa-ti faca vreo denuntie, mie una nu mi se pare "deplasat"filmul!

mira
| mira a răspuns:

Nota la purtare se decide prin vot de catre consiliul profesoral la propunerea dirigintelui. Poate ca pe langa filmulet ai si alte abateri.In general este bine sa tii la prestigiul scolii in care inveti si care te formeaza.Nu orice copilarie sau trasnaie trebuie comunicata imediat lumii intergi.

| andreea7520 a răspuns:

Dacă îţi scădea un punct sau două nu era mare chestie, dar cum s-a ajuns la 6? Mi se pare o mare porcărie, poţi vorbi cu directoarea, să-i spui că nu e mare chestie, sau să vorbească părinţii cu diriginta, deşi acum nu cred că mai are rost, nasol straight face

| Demoiselle a răspuns:

Nu stiu...depinde de regulamentul de ordine interioara al scolii. Eu daca as fi profesor nu ti-as fi scazut nota la purtare, nici macar un punct sau doua. Vorbeste si cu diriginta, cu parintii sa intervina. 6 la purtare e destul de grav. Sper sa se rezolve! Hugs!

| Katiee^^ a răspuns:

Nu stiu. Tinand cont de faptul ca nu sunt permise telefoanele mobile in scoli... Oricum, daca nu ti-a facut referat la dl director, stai linistita oh go on. Nota la purtare nu se scade asa usor happy.

| denisa0906 explică:

Cum adica referat l dl director? directoarea mea e cea mai groaznikastraight face ea o vrut sa`mi scada nota la 6straight face

| denisa0906 explică:

Si chestia asta o sa ma afecteze mai departe cand o sa merg la liceu asa-i?straight face is in clasa 7

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie chiar imi place filmuletul rolling on the floorrolling on the floor.
Sunt de acord cu scaderea mediei la purtare! Cum se poate sa-l fi pus cu o asa imagine prosta? trebuie sa te uiti atent si cu ochii aproape de sticla ca sa descifrezi ce se intampla acolo. EE, s-a considerat ca ai vrut sa orbesti omenia cu acest filmulet, si eu am luat parte la decizie(crede-ma, imi plangea inima, dar ma mancau maselele).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da e foarte normal! Daca esti asa pasionat de video da la o scoala specializata si filmeaza de nu mai poti. Atunci sigur vei face altceva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cam asa s-ar zice ca ii regula, eu unul pentru o filmare care nu l-am postat deloc pe net, :mi-a fost scazuta nota la purtare la 6, amenda 10 mil. si sanctiuni de lucru in folosul scoliibig grin, nu stiu ce sa zic, mereu le vin cate sanctiuni prostestistraight facefrustrated!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu sunt sigur, daca vedeam videoclipul as fi stiut, dar scria ca a fost retras

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se poate scadea nota la purtare la 6 din cauza ca am fost prinsa in bar in timpul orelor? mentionez ca sunt majora... exista vreo prevedere legala in acest caz...va rog raspundeti-mi urgent

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se poate sa mi se scada media la 7 pentru ca am injurat putin...straight face pana la urma toti in jura. alti fumeaza fug de la ore se duc prin baruri si le scade un punct dou. si mie la 7... si pan aacum n`am avut nici o problema.straight face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am avut o problema de genul, ideea e ca prima data trebuie sa-ti ceara sa-l scoti si abia apoi.

| godzila a răspuns:

Depinde de politica fiecarei scoli; in unele filmatul cu telefonul sau altceva stiu ca este interzis si atunci esti sanctionat!

| cristieux a răspuns:

Am avut si eu aceeasi problema.Decat ca la mine vroia sa-mi scada la 7, pana la sfarsit de an mi-a scazut un punct si am avut 9 pe semestru