| karra a întrebat:

Credeti ca fiecare isi are perechea in luma asta mare? Sau mai sunt si persoane menite sa ramana singure?

13 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Nu cred. E mai mult un mit. Daca fiecare ne-am gasi perechile nu ar mai exista divorturi.Si ar face avocatii foamea. Fac si astia greva.Pai ce numai metrolistii sa facalaughing

| clauss a răspuns:

Asa se spune, cat e de adevarat nu stiu, eu ce-am intalnit nu am simtit ca este jumatatea mea, dovada, tot singur

| Cryssy a răspuns:

Fiecare isi gaseste odata si odata perechea. Trebuie dar sa stie sa caute, dar sa aiba si rabdare. Numai bine!

| Aurelia a răspuns:

Grea intrebare...adevarul este ca singuratatea este un lucru ce doare enorm, ai parte de o suferinta ingrozitoare daca esti singur si nimeni nu te iubeste(nu doar ti se pare, chiar e adevarat)sigh dar perechea...ma indoiesc de faptul ca este obligatoriu ca fiecare sa aiba jumatatea sa pe undeva in lumestraight face Exista o religie care spune ca "destinul nostru este scris dinainte sa ne nastem" si poate este adevarat. Poate Dumnezeu a stabilit dinainte sa ne nastem noi daca ne vom gasi jumatatea si cand, daca vom suferi mai mult sau mai putin.cine stie, e posibil ca la unii sa fi stabilit sa fie singuri pentru intreaga lor viatasad

| miauu a răspuns:

Exista o vorba"ce-i al tau e pus deoparte"

| demonangel37 a răspuns:

Karra fiecare are un destin asta nu o stie nimeni uneori ti-l faci tu singur alteori vrei nu vrei deci dupa parerea mea sunt persoane care au si cred ca fiecare are perechea sa dar asta depinde si de persoana daca accepta sau nu. Deci nu sunt persoane menite singure sunt persoane care nu accepta sa fie cu cineva

| D33d33wttzzaaaaaaa a răspuns:

Eu cred ca la un moment dat, mai devreme sau mai tarziu, toti ne gasim sufletul pereche; dragostea adeavarata.winking

| ZuuZaaA a răspuns:

As putea spune doar atat:fiecare isi are locul lui, nimeni nu iti va ocupa locul niciodatahappy
Bye-Bye:*

| gossipgirlxoxo a răspuns:

Daca nu o sa iti gasesti acea persoana cu care vei ramane toata viata sigur vei iubi macar o data

| bombo a răspuns:

Eu cred ca toata lumea are pe cineva in lumea asta mare.Trebuie sa ai doar rabdare pana va veni momentul cand iti gasesti perechea potrivitahappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Parerea mea este ca fiecare isi are un suflet pereche pe lumea asta, dar trebuie sa stii sa-l gasesti si mai ales, sa-l vezi cand este langa tine, sa nu alergi dupa cai verzi pe pereti! Ce e al tau e pus deoparte, trebuie doar sa intinzi mana

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde f mult de destinul fiecarei pers.in parte...cum ti-l da Dumnezeu asa il vei avea. Iarasi depinde si de acele pers daca vor sau nu sa aiba pe cineva alaturi.

| white.a. a răspuns:

Fiecare o isi va gasi jumatatea in aceasta lume, caci am fost creati sa fim impreuna ( pers de sex opus). in cazul tau: fiecare om are un popa laughing