| MosquitoFrau a întrebat:

Credeti ca in plicurile de Tantum rosa se ascunde o compozitie cel putin asemanatoare metamfetaminei?

6 răspunsuri:
| thegatekeeper a răspuns:

Ma indoiesc. Metamfetamina este un drog stimulent, pe cand efectele prafului numit Tantum Rosa (care este destinat altui uz, dar trecem peste asta) sunt din categoria halucinogene. Asadar, nu prea se asemana cele doua din punctul asta de vedere.

| MosquitoFrau explică (pentru thegatekeeper):

Crezi pe meth nu ai halucinatii sau ce? Eu sunt perfect convins ca e acelasi lucru!

| thegatekeeper a răspuns (pentru MosquitoFrau):

Nu am incercat, doar am dedus, fiindca au caracteristici diferite. Dar daca stii din proprie experienta, atunci inseamna ca au efecte similare, chiar daca au o compozitie relativ diferita.

| pietrean a răspuns:

TANTUM ROZA, este un medicament antiinflamator, un praf vaginal.
Tu vrei sa-l folosesti pentru altceva! Este ilegal!

| MosquitoFrau explică (pentru pietrean):

Nu vreau sa l folosesc nicicum. L am folosit deja,si iti spun sigur ca nu e ilegal sa bei samponwinking Cat despre meth,da, e ilegal, dar au exact aceleasi efecte! Cine a incercat ambele stie deja asta. Nu ma lua cu copii din ziua de azi ca stiu ce le poate capul. Scuteste ma cu din astea, sunt destule alte intrebari despre tantum, nu as fi primul care vine cu ideea astawinking

| pietrean a răspuns (pentru MosquitoFrau):

"Nu vreau sa-l folosesc nicicum", dar tot tu spui ca "l-am folosit deja"!? Ce, samponul sau medicamentul(a carui denumire am gasit-o pe net)? Probabil esti inca sub influenta lui! Ambele, nu sunt "ilegale", ILEGAL ESTE SA TE DROGHEZI.Vezi,din acest motiv,nu am nici-o compasiune pentru drogati,betivi,pedofili, criminali! Ei singuri au vrut sa faca asta, asa ca nu merita compasiunea noastra.
Daca vrei sa folosesti pentru tine, poti sa consumi ce vrei (chiar si cianura), dar nu mai "raspandi" ideile tale tampite!