| Raluca591 a întrebat:

Credeti ca in ziua de astazi e bine sa urmezi o facultate?

7 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Ce am avea de pierdut?

| Celcestietot a răspuns:

Daca are rost, da.

| Nemessys a răspuns:

Bine, da, ca doar nu faci rau nimanui.
Folositor? Depinde de persoana.
Daca te duci la facultate doar cu scopul de a avea un viitor sigur din punct de vedere financiar, atunci nu te du.
La facultate te duci daca iti cunosti pasiunea si vrei sa studiezi si sa lucrezi pe viitor in acel domeniu.
Multi se duc la facultate doar pentru ca in domeniul X se castiga bine si din cauza ca nu le place ajung sa renunte.

| PainTech a răspuns:

Depinde de domeniu și de facultate.

Unele facultăți sunt instituții specializate pe tăiat frunze la câini.

| gemeni6226 a răspuns:

Oricind are rost daca simti chemare si niciodata daca nu simti ca iti doresti acest lucru.Eu nu am facut ca nu mi-a facut placere si masimt bine cu ceea ce fac dar copiii mei au facut ca le-a placut si au dorit s-o faca, si bineinteles ambii au salar mai mare.

| troleibuz a răspuns:

Da