| Effy35 a întrebat:

Credeți că mai există dragoste adevărată într-o generație ca aceasta, care își schimbă partenerii ca pe șosete?

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Da,exista iubire, numai exista răbdare, voința, sinceritate, se promovează curvia și nu familia, femeile sunt bărbați iar bărbații feminizați

| Ancadorinapascale1993 a răspuns (pentru RAY):

Bravo, ai zis bine! Femeile sunt barbati iar barbatii feminizati?
Faza este ca noi femeile de nevoie ne schimbam energia, ne-o punem pe aia masculina, cand dam de,, barbati nelalocul lor" care sunt purtatori de penis si atâta. Si uite asa iti pui pantalonii pe tine si energia masculina ce sa-i faci.
Cam rar găseşti un om care sa fie cum trebuie, sa iti starneasca energia feminina si sa rămâi in ea.
Vise, maică vise!

16 răspunsuri:
| MarianWLF a răspuns:

Da, nu as renunta la iubire, indiferent cat timp trebuie sa mai pasesc singur in viata aleg sa caut acul in carul cu fan, am rabdare, e undeva acolowinking

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da, doar că nu suportă adevărul tău.

| Effy35 explică (pentru sadrian46):

Ce mai faceti?

| sadrian46 a răspuns (pentru Effy35):

Visez la o iubire proaspătă. Că vremea amorului trece. ( 77 de ani din care 50 de ani de căsătorie. Chiar acum mi-a trimis primarul o diplomă, să o pun în ramă la budă, să mă uit la ea când fac kk.)

| Effy35 explică (pentru sadrian46):

Se spune că iubirea este cea mai puternică forță din Univers.
Uau...Multi inainte! Sincer, mi-aș dori să ajung la vârsta ta și să fiu la fel de isteț ca tine. Cred că nu voi fi atât de norocos.

| sadrian46 a răspuns (pentru Effy35):

Mulțumesc Chiar am scris o nuvelă, premiată cu un premiu 1 la un concurs literar, în care am afirmat că iubirea este a 5-a forță din Univers. https://dosarelexsikix.blogspot.com/2018/02/decizie.html?q=Cuprins

| Effy35 explică (pentru sadrian46):

Voi citi cu plăcere nuvela dvs. atunci când voi avea timp.
Vă mulțumesc pentru link.

| Hyperion7 a răspuns:

Iubire exista.Mereu apare cate o noua generație care aduce și problematici.De fapt, ei sunt necesari pentru ca cei buni și naivi sa prindă la minte,cum zicea Creangăhappy
Sunt un fel de rău necesar pentru societate+că diversifica lumea.Ce-ar mai fi daca toți am fi fericiți,daca nu am avea și pe cineva care sa ne facă să suferim? Mai devreme sau mai târziu ne vom plictisi, exact.
Așa că, daca ar fi toți loiali, cum ai mai ști să apreciezi mai mult un om? Nu prin întâlnirea a tot felul de exemple, care mai de care traumatizante?

| ReddY25 a răspuns:

Din fericire, da

| TimberWolf a răspuns:

Exact cum zice si ray, este un razboi impotriva normalitatii si a valorilor morale care cladesc sanatos o societate.

| KovacsB a răspuns:

Nu ma intereseaza ce fac altii.
Eu sunt sigur ca exista.

| EestiSodalane a răspuns:

Da logic

| Ancadorinapascale1993 a răspuns:

Exista,daa. Dar doar doua persoane speciale care au suferit in trecut si inteleg ce inseamna sa fii ranit pot construi asa ceva.
Si sa vezi tu cum se cauta o lume intreaga si in sfarsit se gasesc.
Fiecare cu ranile, traumele lui etc.
Greu dar nu imposibil de realizat.

| Robert45481 a răspuns:

Eu nu mai am șosete de 2 ani atuncihappy

| PpyuiCornelyaa a răspuns:

Mai există și persoane care încă caută o persoana menită lor, dar după cum ai văzut cum e generația asta foarte multi care iubesc sincer foarte greu își găsesc partenerii din cauza a nu suferii