| CracanelTrasPrintrunInel a întrebat:

Credeti ca manelele au luat amploare in ultimii ani pentru ca muzica pop romaneasca a devenit o lalaiala trista despre probleme in dragoste si oamenii nu se mai distreaza cu asta la petreceri?

6 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Muzica nu este doar pentru petreceri, dar da, muzica pop suna foarte sintetic/plictisitor, iar ascultatorii cauta alternative.
Manelele suna complet, fata de fisierele astea liniare, de la radio.
Dar cel mai misto suna cover-urile cu versuri de la pop, bagate in studiouri de manele rolling on the floor

| mODIN a răspuns:

De unde pana unde au luat amploare?

| CracanelTrasPrintrunInel explică (pentru mODIN):

N-ai vazut ce val de sustinere a avut Babashka? Acum 10 ani n-ar fi fost tratat asa. Manelele ocupa jumtate din trendingul de pe Youtube. Gen Z asculta in prostie.

| mODIN a răspuns (pentru CracanelTrasPrintrunInel):

Nu am nici cea mai mica idee cine este asta/cine sunt astia. Ma aduci putin la curent, te rog?

| Cipi1212 a răspuns:

Maneaua este țigăneală. Muzica pop e cea mai tare.

| Koba12345 a răspuns:

Manelele au fost populare si inainte sunt si prezent si vor fi si in viitor