| EstiFericitaSauTrista a întrebat:

Credeti ca mushi tenului conteaza intr-o bataie? Ma refer se poate ca un individ sa aiba muschi densi si puternici la ten si sa simta foarte putin lovitura unui pumn? Ma refer daca ofera vreo protectie impotriva dureri si apara in vreun fel oasele.
Ma refer ca de exemplu un Boxer are muschi tenului foarte antrenati si cei din fortele speciale si multi nu acorda atentie in accea zona, au putere dar daca iau un pumn sunt jos.

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Muschii au o influenta foarte mica. Cea mai mare influenta o au nervii. Sunt oameni care au nervii catre suprafata corpului si oameni care au nervii cu mult sub piele. Cei din urma nu simt durerea sau o simt mai putin. Eu aveam un coleg pe care-l bateam toti si el radea.

| hady a răspuns:

Nu nu are idea este la boxer ca este obisnuit cu pumni si dupa o vreme nervi lui nu mai reactioneaza la fel... exista oameni in care daca ai lovi ar fi ca si cum lovesti o usa...

| stelian12 a răspuns:

Eu am gasit articole interesante despre muschi pe sit-ul www.metadrol.ro.