| anonim_4396 a întrebat:

Credeți că o femeie demnă ar trebui să poarte fustă lungă?

15 răspunsuri:
| SilentRain a răspuns:

Pana la genunchii, eu zic ca o fusta cu o lungime medie e mai ok decât una lunga pana în pământ sau una scurta de- o palma

| Hammurabi a răspuns:

Bineînțeles.
Inclusiv pe plajă.
Că doar nu-ți pierzi demnitatea când mergi la mare.

| SG1995 a răspuns:

Nu neapărat, e suficient doar să nu se îmbrace ca o traseistă.

| Plato a răspuns:

Nah.

| Emma30555 a răspuns:

Dupa mine o femeie demna are calitati morale si intelectuale, are caracter bun, pe de alta parte o femeie demna se imbraca cu ce ii sta bine si cred ca e si moderna si se imbraca adecvat evenimentului la care participa, nu are prejudecati. Daca o femeie e frumoasa isi pune in valoare frumusetea prin simplitate dar asta nu inseamna ca se va imbraca babeste.

| Doarunaltutilizator a răspuns:

Nu mi se pare așa important, sa poarte ce vrea.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dacă tu crezi ca lungimea fustei te face demnă sau mai puțin demnă e clar.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Mai bine s-ar sinucide decât sa-si rupa fundul in multe poze doar pentru atentie.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Apreciezi asta?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Ce conteaza ce apreciez eu?
Imi e indiferent

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Sunt curioasa

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

O femeie "demna"/ decenta etc, poarta Pantaloni, Fustele lungi is purtate la ceremonii, zone mai privilegiate. Dar in oras etc, o fusta lunga este total aiurea, fustele sunt facute pentru a ajunge pana la genunchi, sau mai SUS, In schimb pantalonii (blugii) sunt super-decenti/si cool/sexy

| LaraClarice a răspuns:

Cred că ar trebui să aibă o ținută decentă, sa nu atragă atenția într-un mod negativ.
O fusta până la genunchi, cred că e mai multe decât decentă.

| IamJoKeR a răspuns:

O femeie demnă se îmbracă cum dorește!

| Nyarlathotep a răspuns:

Ai o obsesie cu demnitatea. Mai lasa deminitatea, mai lasa moralitatea.