| Barajag a întrebat:

Credeti ca peste 20 de ani ne vom schimba, vom mai fi aceeiasi oameni ca acum?

Răspuns Câştigător
| Happy a răspuns:

Categoric ne vom schimba dar nu de tot ne va ramane acolo in inima un strop de tinerete.Si ne vom schimba fizic dar moral nu rolling on the floor

14 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

In esenta voi fi aceeasi mereu.Inca nu mi-am dat seama daca asta e bine sau nu

| Bacemi a răspuns:

Dupa cum spune si Andrei nu in totalite. Vom avea oricum ar fi alta carcasa. Eu voi avea aceleasi crezuri insa cu timpul ma voi schimba cu siguranta pentru ca in timp voi capata mai multa intelepciune. Voi urma aceleasi crezuri si in primul rand voi ramane cu suflet de copil. Si plus ca la fel ca Eminescu :,, Eu raman ce-am fost, romantic ".

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Peste 20 de ani cei tineri vor fi mai intelepti, vor avea o familie, alte idealuri, cei ca mine vor mai fi, sau nu...
Oare TPU va mai fi?

| JeSa a răspuns:

Buna! Evident ca Nu! nu ramanem constanti, si zic asta ca e vb. de procesul de imbatranire, ce actioneaza asupra organism., iar cat despre gandire putem sa evaluam sau ba! Numai bine, pa!

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Eu cred ca da, cat despre tine... laughing

.Mr.Mike.
| .Mr.Mike. a răspuns:

Eu o sa fiu in floarea varstei pe atunci(36 de ani)...cred ca o sa fiu mai matur, sper sa am si copii pana atunci astfel incat sa preiau din copilaria lor.Eu sper ca macar sufleteste sa raman mereu tanar, spontan si glumet... dar vom vedea.Tot ce sper este sa mai aduci in discutie chestia asta peste 20 de ani.
Stiu ca nu prea mai sunt activ pe aici, dar intrebarea ta chiar mi-a placut si am raspuns cu drag!
Numai bine tuturor si La Muulti Ani Nicolae/Nicoleta&derivatele!

| costyn162 a răspuns:

Cu siguranta nu.Ne schimbam atat fizic cat mai ales mental, psihic.In 20 de ani experienta fiecarei persoane creste 100%. Gandeste-te cum esti la 1 an si cum esti la 20 de ani.Cam asta e diferenta.

| AldanaBlue a răspuns:

Sunt sigura de asta. Ma uit in urma si imi dau seama ca de la an la an sunt alta. In unele privinte am ramas la fel, in altele nu.
In viata ne apar fel si fel de provocari si chiar daca nu vrei te marcheaza intr-un sens pozitiv sau negativ.
Sper ca din orice lucru sa invat mai mult. Sper ca maine sa stiu mai multe decat azi.
Peste 20 de ani, cand ma voi uita in spate as vrea sa o fac fara regrete, sa fiu multumita de viata mea si de ceea ce am realizat.(si peste 40 de vedem la disco!)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doar din anumite puncte de vedere. Te mai maturizezi, dar depinde de tine daca vei avea in continuare un suflet tinar. Chiar si la optzeci de ani poti avea sufletul unui tinar de douazeci de aniwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ursulika, tu te vei maturiza. Eu voi fi baba.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O sa fim mai obositi si mai putin spontani dar vom fi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da odaca cu varsta te maturizezi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca peste 20 de ani lumea va fi mai rea decit cum este acum, vor fi mari schimbari care duc spre un sfirsit, un sfirsit ce se apropie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Avind 15 ani peste 20 ani vom fi cu prieteni de aceiasi virsta mai deferiti decit suntem acum, sau asa ni se pare nouna vorbind de acest fapt. Viata este scurta si ar fi cazul sa o traim asa cum e fara sa ne mai punem intrebari despre ce va fi, si cum va fi, si de ce va fi, sau daca va fi.