| ani63 a întrebat:

Credeti ca politicienii ar castiga alegerile daca ar spune numai adevarul?

Răspuns Câştigător
| Malvina24 a răspuns:

La vremea actuala nu prea cred! Lumea s-a obisnuit sa auda minciuni, lumea cere minciuni, daca un politician promite lucru x lucrul y si z lumea zice:''pe el il votam'' ca nu promite, face! abia dupa ce il aleg si acesta castiga lumea observa ca nu au facut alegerea potrivita, dar deja e prea tarziu! Unii sunt multumiti(care eu ceva de castigati)dar marea majoritate nu au bani, au copii de crescut si nu merita sa-si bata joc de cei ''inferiori'' lor! Ani ai intalnit tu cumva un politician sincer? sa ma anunte si pe mine cineva cand il intalneste!

6 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
soothe
| soothe a răspuns:

Care adevar? Politica este si o chestiune de intentie! Tu cum ai proceda?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca toti ar spune adevarul si ar lupta cinstit, Romania va ajunge una dintre cele mai sarace tari.

Elianna
| Elianna a răspuns:

In esenta ei, politica este o c---a! Deci nu este vorba de asa ceva!

Raul9004
| Raul9004 a răspuns:

Dacă ar zice adevărul, cred că ar ajunge să fie ucişi cu pietre. happy

| Razvan a răspuns:

Nu.Ar fi linsati.Sunt destul de inteligenti ca sa stie cum/pe cine sa minta.As zice si cat sa minta dar avand in vedere ca asta fac mereu n-are senswinking