| IoanaIonuca a întrebat:

Credeti ca poti sa faci ceva in zilele astea fara școală? Am o cunostinta care nu are bacul, de fapt nici diploma pentru cele 10 clase nu cred ca are. Se poate "remedia" cumva? Mai exista liceu seral? Sau cum ar putea sa aiba macar diploma de 12 clase (fara bac)? Mie mi se pare dificil si cu facultate, daramite asa.

4 răspunsuri:
| Lioana a răspuns:

Bineinteles ca exista posibilitatea de-a face liceul la seral.

| Doarunaltutilizator a răspuns:

Nu prea poti, trebuie sa fi foarte destept ca sa te descurci fara facultate, nu iti sugerez sa renunti la scoala doae fiindca altii au avut noroc si au putut avea bani dupa terminarea liceului sau fara ca macar sa il fi terminat, nu toti avem norocul asta care il are Lil Pump(nu ii ascult piesele, apropo).

| Jannah a răspuns:

Da, poate face liceul la seral. eu sunt de parere ca nu poti face nimic fara scoala, din acest motiv trebuie sa inveti, sa ai o facultate. depinde doar de tine ce viata vrei sa duci, una in puf sau muncind ca salahor.

| Florin458 a răspuns:

Da,poate incerca la seral.Din cate stiu mai exista in anumite orase.Sau se poate reinmatricula si la zi, dar depinde de regulament si varsta. Fara scoala in tara e greu.Doar sa fie bun in IT, sa faca ceva gen design, programare.Sau poate incepe o afacere, oricum multi patroni nu au scoala si castiga foarte bine.Dar poate merge sa intrebe la licee sa vada ce spune conducerea.