| Doarunaltutilizator a întrebat:

Credeti ca refugiatii in Africa o sa vina aici in tara?
Credeti ca vor fi mai multi de 30 de mii?
Stiu ca ei vor doar Germania dar ma gandesc ca o s-ar putea intampla si la noi la fel.

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

In primul rand refugiatii nu vin din Africa ci din Asia, din Asia de vest mai exact.

Si da, sunt deja si in Romania cateva sute pentru ca suntem obligati de UE sa ii primim si probabil ca vor mai veni. Punctul maxim al imigrarii probabil a trecut, dar asta nu inseamna ca nu se vor opri. Intr un fel sau altul vor domina si Europa, deja marile orase ale continentului au comunitati semnificative de arabi

| Sofer a răspuns:

O sa vina și aici.

| drutzix a răspuns:

Cred ca e visul lor sa vina in Romania, o la fel de dezvoltata ca Africa de Sud.

| Itanul a răspuns:

Din Africa, mai putini. Din tarile arabe, mai multi.
Nu pra ajung in Germania din cauza intelegerilor si a impunerilor statelor din vest. Vor fi opriti la noi in ideea de a fi repatriati. Dar, din pacate, nu vir fi trimisi din cauza conditiilor de acolo, asa ca ii vom intretine noi. Noi, care nu avem cu ce ii intretine nici pe concetatenii nostri.