| Nina10b a întrebat:

Credeti ca se merita sa deveniti reprezentant Herblife? Aveti mai multe avantaje sau dezavantaje?

2 răspunsuri:
| Dodgge a răspuns:

Atata timp cat vrei sa incerci ceva nou care nu necesita o investitie baneasca nu cred ca ai ce pierde in afara de timpul pe care il aloci incercand sa vinzi produsele.Probabil ca exista si riscul sa vinzi unul sau mai multe produse unui client care nu vrea sau nu mai poate sa iti mai plateasca din diferite motive si trebuie sa acoperi tu pierderea.Dar riscuri sunt peste tot si oricum vinzi mai intai celor pe care ii cunosti, asa iti dai seama cat de cat daca afacerea merita sa te zbati pentru ea.

| dadine a răspuns:

Ca sa fii reprezentant trebuie sa ai si clienti carora sa le prezinti produsele, sa le tii evidenta. Avantajele sunt: produsele cu reducere(in functie de cat de bine vinzi), faci diferite cursuri si traininguri, dezvoltare personala, socializezi etc.
Dezavantaje: clienti, trebuie sa gasesti sau sa ai cunostinte care au nevoie de programele herbalife. Produsele sunt bune, si cele de ingrijire personala sunt faine, pe langa pachetele de slabit sau ingrasat care chiar isi fac treaba.