| hândel a întrebat:

Credeti ca site-ul ar fi mai interesant daca nu s-ar pune intrebari de oameni care n-au nicio problema, ci doar curiozitati? Sa existe numai intrebari strict legate in a cere ajutor cu subiecte serioase, nu si intrebari de socializare? Nu vreau sa fiu clampau, dar cati sunteti suficient de maturi incat sa intrati numai sa raspundeti solemn la intrebari? Eu nu sunt si ma mandresc cu asta. M-as arunca la porcii flamanzi daca as fi un posac, ursuz. Voi?!

Răspuns Câştigător
mira
| mira a răspuns:

Este un site democratic si cu o problematica mereu diversificata.In asta si consta farmecul lui.

13 răspunsuri:
| Flav a răspuns:

Otonis, n-am inteles unde bati. Adica spre ce categorie te indrepti, cu ce esti de acord si nu esti de acord pana la urma?

| hândel explică:

Ce numesc eu intrebare serioasa: M-am taiat azi la deget cu cutitul pana in os, ca am ciupit si osul in timp ce taiam o felie de pepene. Ce sa fac ca ustura de-mi vine sa zbier.
Intrebare la buleala: Am calcat pe o gargarita, cum voi mai dormi la noapte?!
Ambele sunt intrebari, nu? Nu asta-i scopul despre care se vorbeste?! Sa fie ajutat oricine are nevoie de ajutor? Am mai spus-o, ajutorul vine sub diferite forme.
Atata timp cat intrebarile serioase-si gasesc raspuns, ce mai conteaza celelalte intrebari sau activitatea de chat a celorlalti utilizatori daca nu se-ntrece masura? Lasa sa repete intrebarile despre x si y. Daca esti destept eviti, nu, te plangi la altii pe site. Astia suntem, sa fim mai ingaduitori unii cu altii, ca nu suntem unu' si acelasi ca sa fim un compot de pace si intelegere. Asta-i TPU si mie-mi place. D'asta intru aici, pentru. diversitate. happy
@ Sensei.BRO, nici eu nu puteam formula mai bine ceea ce ai spus. Total de acord cu tine.winking

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Well... eu asta fac... de cand am aflat de site...

pupimik
| pupimik a răspuns:

Nimeni nu a spus sa se elimine socializarea.Aici e vorba ca deja o dam in penibil cu anumite intrebari...nu ti se pare?
Printr-o curiozitate sau o intrebare interesanta poti invita lumea la discutii.
Intrebarile asa zise de "socializare" care pe mine ma scot din sarite sunt cele cu Hannah Montana sau "cine ma iubeste?:X:X". Persoanele care au postat intrebarile respective...fi sigur ca aveau chef de discutii pentru ca se plictiseau groaznic de tare. Refuz sa cred ca acela e nivelul tau de socializare. Mi-ai lasat o parere mult mai buna decat atat.
Deja nu mai e vorba de maturitate sau imaturitate... e vorba de penibilitate (cel putin din punctul meu de vedere). Si fara intrebarile respective mie mi s-ar parea site-ul mult mai interesant.

| Shery a răspuns:

Da chiar nu putem coexista, noi neseriosii, cu cei seriosi?!

| Shery a răspuns:

@BRO: where's the BRO we all knew and loved?! crying

| danutza a răspuns:

Slabe sansewinking

| alle_1861 a răspuns:

Pai daca s-ar pune numai intrebari gen socializare(mai de graba matrimoniale) ar trebui sa se schimbe si numele saitului. Deci nu ar fi cu nimic mai interesant. Si nu cred ca m-as arunca la porci, ci as incerca sa fac o schimbare.

PACE! happy

| Bloo2 a răspuns:

Pai cred ca te-ai referit la intrebarile/afirmatiile de genu' : "m-am reintors din vacanta. pupici bla bla". sau."daca ai fi mos craciun pentru o zi ce ai face?" intrebarile astea.sicer parca nu-si au rostu.parerea mea.big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ok.de acord cu tine.si cum vei face sa existe numai intrebari serioase? si ce inseamna pentru tine intrebari serioase? laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai sa-ti povestesc cum stau lucrurile. Majoritatea celor care intra aici o fac pentru a socializa si pentru trivia/amuzament. Printre altele se raspunde si la intrebarile serioase, puse de oameni aflati in dificultate. Dar daca site-ul ar fi dedicat numai acestui scop, cel de intrajutorare, nu ar mai avea acelasi numar de useri. pentru ca ar deveni anost. Ajutor ofera toti, in mai mica sau mai mare masura, in functie de pregatire si experienta de viata. Reducindu-se numarul de useri, prin dedicarea site-ului, nu prea va mai avea cine sa ajute. Or sa plece toti din plictiseala, nimeni nefiind dispus sa mai piarda atit de multe ore pe un site, care ar fi un al doilea servici, dar neplatit. Se pot angaja oameni cu pregatire, care sa ofere ajutorul, astfel site-ul putind fi anost, dar oferind raspunsuri celor in nevoie. Insa chiar si asa, daca s-ar gasi resurse financiare, pentru angajarea personalului calificat, numarul celor care vor frecventa site-ul va fi in continua scadere. Pentru ca site-uri sint enorm de multe pe net, dar foarte putine dintre ele reusesc sa aiba si trafic. Nu atrag userii pentru ca nu ofera ceva deosebt, care sa-i faca sa revina acolo.Si in cele din urma va cadea in uitare, asta insemnind inchiderea lui. Deci rubricile de trivia/amuzament, stiinta si filozofie, conversatii, adolescenti etc, sint vitale, pentru ca oamenii sa poata socializa. Fara socializare si fara amuzament, nu mai vorbim decit de faliment.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu una mai raspund si la intrebari pe care probabil tu le numesti "inutile"...nah...mai rar, da-o-ncolo, nimeni nu-i perfect laughing si nici eu nu sunt poate suficient de "matura", ca sa zic asa, ca sa ma abtin de fiecare data, sa trec peste ce nu-mi place si sa-mi tin comentariile pentru mine

Initial, am zis ca n-ar trebui sa raspund aici, fiindca, asa cum am spus, si eu am clacat de cateva ori.Si eu am vreo cateva intrebari total aiurea, recunosc, puse din plictiseala. Dar, totusi, spre deosebire de altii... n-am decat vreo 4-5, nu 50-60 laughing

Oricum, site-ul ramane interesant.Altfel,unii chiar n-ar mai intra defel.Printre aberatiile cu Miley Cyrus si sims2 chiar exista intrebari care au nevoie de raspuns, unde-mi storc un pic creierii sa scriu ceva macar folositor...vezi si tu, intai a fost Miley, apoi "sunt frumoasa?", apoi "sunt suparata"(asta nici macar nu-i intrebare), apoi "iubesc pe x de pe site"...si un pic mai tarziu, apar intrebarile userilor "seriosi" care se plang de cei care pun asemenea "intrebari"... uite asa ne invartim in cerc laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ceea ce tie ti s-ar putea parea o "curiozitate" uneori reprezinta o problema pentru cineva. Fiecare crede ca problema lui e mai mare (mai importanta) decat a celuilalt.