| anonim_4396 a întrebat:

Credeti ca stimabilul Hincu de la 0TV, cind a prevestit cutremurele devastatoare care trebuiau sa faca o multime de victime, a gresit calculele si de fapt nu era vorba de tara noastra ci de Haiti? Sau stimabilul e doar un sarlatan care face audienta unui post tv de doi bani?batting eyelashes

Răspuns Câştigător
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Asta numai el stie, personal cred ca e un sarlatan, care a gasit un post de televiziune unde sa se dea vedeta si sa faca audienta.

9 răspunsuri:
April
| April a răspuns:

Nimeni n-a reusit vreodata sa prevada cutremurele, nici macar napastuitii si supertehnologizatii japonezi.Nu vad cum ar fi reusit tocmai Hancu.Mai este si vorba veche:"Hancu, da si Voda (alias Atotputernicul ) ba!"

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Mai, dar carcotas mai esti! A fost cutremur? A fost. A fost devastator? A fost. Te legi acum de amanunte din astea nesemnificative gen "a fost in Haiti si nu in Romania" Intre noi fie vorba, cutremur ne mai lipsea.
In fond, cogeamite guvern destept de nu se poate a trimis militari si ajutoare in Hawaii in loc de Haiti. Deci, se intampla si la case mai mari sa se incurce denumirile astea geografice.
P. S. Chiar are Hancu emisiune la OTV? Cand? Sa bag si eu canalul in memoria televizorului si sa ma distrez un pic.

| Vizitiul a răspuns:

Hai sa fim seriosi, nu tot ce prezinta mass-media are tangenta cu realitatea. Cand aud de OTV imi intaresc si mai mult afirmatiile, toate rebuturile sunt aduse si platite de catre Diaconescu pentru abera si-n direct si-n reluarelaughing. Dar se face rating prin intermediul acestor oameni, lumea gusta mahalaua, iar nenea cu par alb profita.

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

A vrut sa puna mana pe niste fonduri, plus ca avand in vedere ciclicitatea marilor cutremure a ales o perioada favorabila. Cred ca in toata nemernicia lui si-a dat seama ca nu vede un leu de la stat cu circul ala, insa daca s-ar fi intamplat ceva putea da lovitura. Pentru cei care inca au indoieli: nu cunoaste nimeni viitorul! Televiziunile ar trebui sa te plateasca pentru a-ti pierde timpul pretios facandu-le audienta! O pauza de o luna - doua de TV si oricine se convinge ca nu are nevoie de asa ceva, mai ales ca ai toate informatiile necesare (plus 80% extra bonus in mizerii inutile ) pe internet.

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Stirea cu ajutoarele trimise in tahiti a fost o gluma subtiricahee hee nu e reala

| cristi202 a răspuns:

Sa fim seriosi! Pai asa sunt si eu mare prevestitor. Pot prevesti ca in urmatoarele 15 minute va fi un cutremur. Si va fi. Numai ca in Japonia (acolo statistic vorbind un cutremur de magnitudine suficient de mare incit sa poata fi simtit se intimpla intr-un asemenea interval de timp) Peste tot in lume se intimpla cutremure, zilnic, numai ca unele au efect devastator asupra civilizatiei umane pentru ca depinde de cit de populate sunt locurile unde apar si cit de serios scutura lucrurile. Eu sunt absolut singur ca a fost o inselatorie. E asa cum au zis cei de la Centrul de seismologie - nu va fi nimic serios, si iata ca nici nu a fost. Doar oamenii aceia pot sa se pronunte, dar si ei stiu ca sunt extrem de limitati, caci un cutremur poate aparea oricind, si il poti prevede doar dupa miscarile seismografului, adica doar cu citeva secunde inainte de a incepe, eventual citeva minute. Nu mai mult. Deci, e o ineptie sa prevezi pe termen lung un cutremur.

| baietzelu a răspuns:

Daca nu e alba, e neagra.Sunt niste oameni platiti sa vina la OTV, sa spuna ce trebuie sa spuna, sa se comporte adecvat de prost, chiar daca ei sunt prosti fara masura.
El nu stie nici cand sa manance, dar sa stie cand e un cutremur.Sa fim seriosi.happy

| calubalan a răspuns:

Aceasta televiziune OTV cred ca ar trebui interzisa. Este toxica pentru societate si reuseste sa indobitoceasca pe multa lume slaba de inger - din pacate: "Proşti, dar mulţi" (Lăpuşneanul)

Un calcul cu evolutiei miscarilor tectonice de o asemenea amploare nu s-a reusit cu nici una din cele mai avansate tehnologii de care dispune omenirea!

Ghicitoare, Vrajitoare, Flacara Violet si alte tampenii de genul acesta au fost, sunt si vor fi!

Deci, daca stai putin si gandesti poti singur sa raspunzi la intrebare!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu ai de unde sa stii ce puteri are omul. poate a avut dreptate cine suntem noi sa il judecam?