| Marii a întrebat:

Credeti ca stirile au mereu un impact mai mare asupra oameniilor? Pe voi va afecteaza cu ceva ce se prezinta acolo?

Răspuns Câştigător
eluveitie
| eluveitie a răspuns:

Da au un impact foarte mare asupra oamenilor...tocmai de aceea nu ma uit la televizor rolling eyes
La stiri spun numai porcarii...si daca nu ar da la stiri cum badea Gheorghe a f***t o oaie nu cred ca ar faceo si copilu de 10 ani care a vazut asta la stiri...se dau mult prea multe lucruri inutile...se baga prea mult in vietile oamenilor...ar trebui sa fie mai multe chestii educative si mai putin despre oi, vaci si violuri etc

5 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

E normal sa aiba impact asupra oamenilor deoarece numai fiind informat poti lua anumite decizii. Un ex.- cursul euro.

| Cryssy a răspuns:

Pe mine nu ma afecteaza. happy

| Mwhahahaa a răspuns:

Buna...

Sunt unele intamplari de la care inveti.
De exemplu...thinking
"O fata s-a dus singura noaptea pe strada si doi tipi au prins-o si au violat-o, acum acestia rista 25 de ani de inchisoare"

De aici noi fetele invatam ca nu e bine sa iesim seara singure pe strada, iar baietii(unii) invata ca nu e bine sa violeze sau sa atace fetele, pentru ca risca inchisoarea:dsau altceva mai rau.happy

xoxo.

| barsan1986aditza a răspuns:

Intradevar stirile au impact asupra noastra dar mai ales asupara copilor.Este destul de neplacut sa te uiti la stiri cand se vorbeste doar despre crime, violuri ect... dar nimic educativ

| smy a răspuns:

Sincer sa fiu cele mai nocive stiri sunt cele de la ora 5 in care sunt prezentate numai crime, violuri si accidente, imbolnavind mintea oamenilor!