| bleakk a întrebat:

Credeti ca sunt benefice/utile relatiile premergatoare celei de casatorie cum ar fi relatiile adolescentine sau altele chiar si aventuri? Iti modeleaza ele cumva perspectiva asupra viitoare persoane pe care o vei avea?

Răspuns Câştigător
| MissADEEL a răspuns:

Da, evident. Este la fel ca atunci cand incerci sa intri intr-o competitie de baschet, dar tu nu te-ai jucat acest joc niciodata pana acum. Exista sansa sa obtii un scor acceptabil si sa prinzi din mers cum se joaca, dar, fara antrenament, ai slabe sanse sa castigi.

Concret, asa inveti, iti creezi o impresie despre ce inseamna sa fii cu cineva, sa faci sex cu cineva, stii sa rezolvi deja probleme de cuplu sau sa le previi. E mai usor pentru amandoi.
Adevarat ca nu sunt vitale, poti sa te mariti virgina si sa fii o sotie agreabila, prinzandu-te din mers ce trebuie facut. Dar, daca se poate si mai bine, de ce nu?