| SfarcDeCrocobaur a întrebat:

Credeti ca toti cei ce au o meserie in care sunt expusi in fata publicului simt constant nevoia de validare?

2 răspunsuri:
| TudorDD a răspuns:

Nu, dar validarea asta le validează existența happy dacă n-ar primi validare, înseamnă că sunt complet eronați, deci nefolositori și neplăcuți. E normal să spere să primească validare când au contact cu o mulțime de oameni sau o masă de oameni. Așa ești folositor și ai și tu un rost în lume, vorba aia. Ei bine, au nevoie constantă de validare doar egoiștii și neghiobii, că omul stăpân pe sine se bazează pe capacitățile proprii și e conștient că poate să se înșele la un moment dat, oricât de stăpân ar fi pe domeniu sau situație. Face ce face un astfel de om pentru sine și pentru muncă, nu pentru validare. Cine ar putea trăi în numele validării? Patetic și amuzant.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Daca esti expus in fata publicului si nu primesti validare, esti nasol.
Cei care lucreaza cu publicul simt nevoia de concediu, nu altceva.