| Kiwibibilă a întrebat:

Credeți că trebuie să spunem "da" vieții, să facem lucruri nebunești și să riscam? Sa facem lucruri fara sa ne gandim macar putin la ce vor crede ceilalti?
Eu de mult visez sa ma plimb pe faleza Dunării, singură, si pur si simplu sa ma bag in seama cu oamenii. Si altora doar sa le fac complimente doar așa, degeaba. Sa spun unora in fata "buna, vreau sa te cunosc " sau "buna, pari un tip/o tipa interesanta, mi-ar placea sa aflu mai multe despre tine". Sau daca ma agata unul sa ii raspund, sa ii vorbesc si sa imi vorbeasca. Chiar mi s-ar parea o chestie foarte faină.
Pentru cei care ati citit tot, ce lucru iesit din comun ai vrea sa faci?

Răspuns Câştigător
| OldSoul a răspuns:

Asta cu "Sa spunem da" mi-a amintit de un film pe care l-am vazut acum cateva luni, daca nu ai ce face: https://youtu.be/M3ar1tBj_Zk

In rest, ideea e buna, cam asa ar trebui, sa facem tot ce vrem, dar cu o limita, nici sa dam in inconstienta nu e bine, sa facem cam tot ce vrem fara sa punem viata altora in pericol si cel mai bine fara sa ne punem si viata noastra in pericol.
Cat despre doleanta ta, e chiar inocenta, uneori e chiar frumos sa vorbesti cu persoane straine, sa le spui o vorba buna chiar daca nu le cunosti, pentru unele persoane chiar conteaza foarte mult asta. Chiar acum ceva timp i-am trimis ceva incurajari unei persoane pe care nu o cunosteam, (referitor la admitere) si se pare ca chiar au contat mult pentru ele, m-am simtit foarte bine cand am vazut ca le-a apreciat.

In rest, cu lucru iesit din comun, nu am idee, probabil mi-ar place sa am o persoana alaturi si sa calatorim in locuri straine, sa cunoastem oameni noi, dar pana la aia, mi-ar place sa incep sa cunosc persoane care mi-au lasat o impresie pozitiva, bine nu neaparat sa le cunosc, dar sa-mi petrec putin timp cu ele si la final sa le imbratisez, bine, daca sunt fete laughing

9 răspunsuri:
| Speed99 a răspuns:

Eu personal nu as face mai nimic iesit din comun, sunt fericit cum sunt acum. Dar sunt de acord - trebuie sa luam riscuri, si sa traim viata "la maxim" pentru ca asta este singura pe care o avem. Yolo, that's what the cool kids say, right?

| Drimmero a răspuns:

O viata avem, atat, doar una... la ce sa o risc si p-asta pe care o am? Pentru ce anume?

| OldSoul a răspuns (pentru Drimmero):

"You can't live your life afraid something bad will happen, because then, you've really never lived."

| T0T a răspuns:

Dacă te agață unul nu cred că după vei mai supune "da" vieții căci majoritatea care agață fete random pe stradă nu au subiecte foarte elevate de dezbătut cred.

| GoldenZenith a răspuns:

Nu riști, nu câștigi.

| PersonajFictiv a răspuns:

E bine sa faci ceea ce simti, dar cateodata, ceea ce simti poate sa fie o prostie iar doza de neplaceri cauzate de ceea ce faci tu sa fie mai mare sau mult mai mare decat placerea de moment.

E bine sa risti unde merita sa risti ( " o dau grav doar unde-i miza" laughing ) dar sa risti asa de aiurea, nu are rost.

Astia care fac lucruri iesite din comun sunt si tarfe care vor doar atentie.Depinde,nu stiu niciun lucru iesit din comun pe care as vrea sa il fac, ca deh, daca mie mi s-ar parea ok, nu ar ramane doar la stadiul de intentie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu.Nu îmi plac lucrurile spontane, făcute dintr-un impuls de moment.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Credeți că trebuie să spunem "da" vieții, să facem lucruri nebunești și să riscam?" cand am citit asta ma gandeam pentru nu stiu ce motiv la sporturi extreme nu sa bag in seama orice idiot pe strada. Prefer sa mor la 35 de ani dar fericit decat sa mor la 80 in pat si sa stau sa regret ca nu am trait deloc. Imi place sa vad de cativa ani deja pe Youtube "people are awesome", sunt multe chestii care as vrea sa le fac dar mai astept laughing. Dar ce ai zis tu nu mi se pare cine stie ce mare branza, majoritatea oamenilor oricum sunt plictisitori.

| Kiwibibilă explică (pentru anonim_4396):

Ei na doar n-o sa ma arunc in cap, tin la viata mea.