| anonim_4396 a întrebat:

Credeti ca un om beat spune intotdeauna ce gandeste in realitate?

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu.
Betia 'reduce' din inhibitii, cum spune cineva mai sus, dar un om beat, poate continua fara probleme, o minciuna veche, sau poate incepe una noua fara probleme.
Testat pe pielea mea.
Al dreac', pe langa ca sunt betiv, mai sunt si mincinos! laughing

| anonim_4396 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Fu tu-i ceapa caprii ma-si de betiv ordinar!

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru anonim_4396):

Iar ai venit? Nu vin acasa!

| anonim_4396 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Tu esti omu' meu, viata mea, tata la copiii mei.Nu ma parasi, sufletu' meu!

15 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Betivul si copii sunt cei mai 'sinceri' cand au momentul lor!

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu laughing
Un om beat spune ce ii vine la gura. De fapt, se straduieste sa spuna ce ii vine in minte. Dar nu prea poate. Minciuni, adevar, totul spune doar ca o face... neinteles big grin

| OldSoul a răspuns:

Da, dar acum vine problema, de unde stii tu ca intr-adevar este beat si ca nu se preface pentru a-ti induce idei gresite?

| anonim_4396 explică (pentru OldSoul):

Dupa mers si miros.

| R0R0 a răspuns:

Nu chiar

| Dariusuu a răspuns:

Nicidecum. Oamenii care beau de obicei se manifestă prin violenţă şi prostie aaa, da şi ipocrizie.

N-are nimic de-a face alcoolul cu adevărul. Am citit într-o carte că oamenii care sunt obosiţi sunt mai sinceri.

Atâta tot.

| deeeaqq a răspuns:

Nu neapărat.

| Aberdeen a răspuns:

Dacă a spus cândva o minciună pe care a început să o creadă cu timpul, înseamnă că spune adevărul lui, care poate să nu fie în concordanță cu realitatea tuturor. thinking
Deci, un om beat nu se minte pe sine însuși.

| MeForeverAlone a răspuns:

Cred că depinde de cât de beat este. Adică, nu toți oamenii care se îmbată pot fi duși de nas. Am văzut multe faze de genu în seriale, dar alea nu se întâmplă în lumea reală. Însă dacă este beat și îl întrebi ceva iar el îți răspunde există o probabilitate de peste 60% ca ceea ce îți spune să fie adevărat, pentru că sunt doar două momente în viața unui om în care e prea obosit sau extenuat ca să mai fie atent la ceea ce spune: după 12 noaptea și când e obosit
(și ar mai fi dacă vorbește, dar nu e ceva ce face toată lumea laughing

| Ciumpi35 a răspuns:

Da. Substanțele de genu alungă frica și inhibițiile. Părerea mea

| Metan a răspuns:

Nu chiar.

| Gsandra a răspuns:

Da