| anonim_4396 a întrebat:

Credeti in noroc? Adica ca ceva bun vi se poate intampla, si sa va doriti sa aveti noroc?

Răspuns Câştigător
mira
| mira a răspuns:

Norocul inseamna intamplare.De aceea se spune ca norocul, adica reusita in viata, ti-l faci singur.Nu cred in noroc.De-a lungul vietii am avut parte de intamplari favorabile si defavorabile.

14 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Sa se intample ceva bun? In Romanica? Fugi de-aicea! Singurul lucru cu adevarat bun care se poate intampla este sa renunte Congo la regimul de vize.

| Flav a răspuns:

Cred in noroc, dar mai sunt de parere ca norocul ti-l mai faci si singur.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, eu cred in noroc si mi s-e intamplat adesea sa ma ajute.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Nu stiu de ce cred ca norocul si-l face omul cu mana lui.

| Barajag a răspuns:

Mi-am dorit sa am noroc si tocmai cand nu ma asteptam, am avut parte de elhappy...

| Cryssy a răspuns:

Buna. Da.Cred in noroc... dar cel mai mult cred ca Dumnezeu ma ajuta atunci cand am nevoie.winking

| xibalba a răspuns:

Nu cred in noroc, cred ca norocul ti`l faci tu, iar tot ce se intampla in favoarea ta, e doar coincidenta, nu noroc. Decat sa astept sa imi vina norocul, mai bine imi asigur eu "norocul" singura. Macar asa stiu ca voi obtine ce vreau si fac tot posibilul pentru asta.

| gabitza05 a răspuns:

Buna!

Da, cred in noroc...am avut de multe ori noroc cand ma asteptam mai putinbig grin

| Gabry a răspuns:

De multe ori cand cred ca nu mai e nici o speranta, se intampla sa dea norocul peste mine, dar norocul ala sa nu-l fi meritat!

| Mwhahahaa a răspuns:

Buna...
De multe ori mi-am propus ceva si mi-am dorit sa am noroc...de multe ori am avut, de alte ori si mici dezamagiri. dar in viata sunt si rele...:d nu doar bunehee hee

pupickiss

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mda, sa trecem peste laughing norocul romanului si gaura neagra (nu va ganditi decat la quasari )laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dar ca crestini, daca credem in Dumnezeu, oare norocul vine tot de la el? Si nu din alta sursa care are ca intentie ca sa se piarda credinta in el, si sa se puna increderea in forte oarbe, cum se spune despre aparitia vietii printrun bing bang, numai ca sa il dea pe creator la o parte, desi nu se poate dovedi acea teorie, cum a fost si cu cea de la Geneva. Majoritatea prefera sa reada ce aude, si cine poate sa demonstreze contrariul? In schimb daca ne gandim la cat de complexe sunt organismele care traiesc pe pamant, care inca ii uimesc pe oamenii de stiinta si sunt un mister pe care nu pot sa il inteleaga inca pe deplin, desi daca iar da crezare lui Dumnezeu fara sa il desconsidere in cea ce spune si el in aceasta privinta, lucrurile ar fi foarte simple. Dar ateismul sau doar credinta formala este la moda, cum e si norocul. A crede cu convingere in creator si indemnurile lui este demodat si ce nevoie e de dovezi cand"ce e la moda" conteaza.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Dacă nu ai acel gram de noroc, totul este în zadar.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De fapt, eu cred in ghinion. Chiar cred.