| chiftelutacrocanta a întrebat:

Credeti in omul care se jura pe Dumnezeu si pe toti sfintii cu mana asezata pe inima, si cu ochii mari inocenti si blanzi, ca el nu e vinovat si ca el tine la tine mai mult ca la oricine? Am intalnit astfel de prieten, am crezut in el si si-a batut joc de mine.

3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Prima mea se jura pe toti sfinti din calendar si pe dumnezeu,desi sunt ateu/eram agnostic atunci, ce sa mai crezi man, eu am cunoscut un frate care nu ma barfit vreodata sau criticat mai rar ca el ce sa spun, omul se jura pe multa pentru a isi atinge scopul, a jura pe ceva nu e ceva serios sunt vorbe atat, a te tine de cuvant prin fapte e altceva

| Doub a răspuns:

Nu, nu mă las impresionată aşa uşor. Ştii, faptele contează mult mai mult.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce sens au vorbele cand faptele vorbesc atat de tare? Oamenii sunt dispusi sa-ti spuna orice ca sa-si atinga scopurile.