| Kogaion a întrebat:

Credeti in viitorul acestei tari? Pana cand credeti ca se va mai trai degent in Romania? Pentru ca eu vad ca lucrurile incep din ce in ce mai rau, deoarece acest nou Guvern, desi promite multe, eu am vazut recent ca ne-am mai imprumutat cu inca 900 de milioane de euro de la FMI pentru as acoperi din promisiuni, asta in conditiile in care de abia a fost instalat acest guvern. Anual se fura 8 miliarde de euro din sistemul sanitar, scolilele se inchid, spitalele se inchid, medicii si profesorii pleaca pe capete, suntem groapa de gunoi a Europei in alimentatie(produsele ce vin la noi nu sunt de aceeasi calitate ca cele din vest), am mai citit recent ca Romania este intr-o criza uriasa de specialisti pe toate domeniile( de ex mai citeam undeva ca Tiriac a cautat in toata tara un mecanic bun si nu-l gaseste si a trebuit sa aduca de afara unul). Deci voi ce credeti? Pana cand se va mai trai bine in Romania?

5 răspunsuri:
| untu a răspuns:

Daca toata lumea ar trezi si sa se roage si sa se intoarca la credinta, la Dumnezeu, la Biserica, se mai poate face ceva incat sa schimbe situatia actuala a tarii noastre!

| RAY a răspuns (pentru untu):

Dar 99% din romanii sunt crestini

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu.

| IJustDeath a răspuns:

Aceasta tara se duce de râpă, cel mai probabil este ca în viitorul apropiat sa ne pomenim cu rușii peste noi.
Ar fi bine sa ne bucuram de tara cât timp mai avem, cine știe poate nici nu mai trăim noi cand se va ajunge la sfârșitul acestei țări.

| Oyarzabal a răspuns:

Cand o sa dispara PSD-PNL-ALDE-USR, etc de pe fata acestei tari, cand vom recupera toate miliardele furate de 27 de ani, cand vom avea un Presedinte care isi iubeste tara si poporul sau, adica niciodata.