| Pitzipoanca a întrebat:

Crezi in dragostea la prima vedere?

Răspuns Câştigător
| red0nails a răspuns:

Deci eu nu cred in dragoste la prima vedere. Nu ma puteti convinge nici dupa carti nici dupa filme. La prima vedere e doar atractie, iar dragostea se construeste atunci cind vorbesti cu persoana si iti dai seama daca ochii au ales corect. Partenerul e ales cu inima, cu sufletul si cu capul, deci nu te baza pe ochi. Astfel ma conduc eu in viata.

| Pitzipoanca explică (pentru red0nails):

Nu ma refeream la infatisare. Poate nu m-am exprimat eu corect. Ma refeream la magnetismul acela aproape ireal, pe care unii oameni il experimenteaza si pe care il denumesc generic "dragoste la prima vedere".

5 răspunsuri:
| Hikari a răspuns:

Buna.
Asa si asa.happy

| thecakeisalie a răspuns:

Crezi in dragoste?

| Pitzipoanca explică (pentru thecakeisalie):

Sunt convinsa ca exista. De asemenea, sunt convinsa ca o gasesti extrem de greu. Tu ce parere ai?

| thecakeisalie a răspuns (pentru Pitzipoanca):

Cam asa ceva. In ziua de astazi relatiile sunt mai mult fizice decat sentimentale, si s-a pierdut 'feeling-ul' acela, daca intelegi ce incerc sa zic.
Oricum, intr-o zi o sa iasa soarele si pe strada noastra happy.