| anonim_4396 a întrebat:

Crezi in universurile paralele?

15 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Inca nu s-a dovedit nimic,, insa mi-e greu sa cred ca un Univers atat de infinit poate sa aiba ca limita doar sistemul nostru solar!

| T0T a răspuns:

Cred că e o posibilitate.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru T0T):

Obiceiurile de drosofila nu te fac interesant.

| T0T a răspuns (pentru Popescu_Eugen_1964):

Degeaba îți voi zice de ce ai dat dovadă de idioțenie, îmi pierd timpul și nu e prima oară.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru T0T):

Idioti sunt aia care se baga in vorbele dintre 2 oameni cand nu stiu despre ce e vorba intre ei. Dar nu cadea in depresie, nu esti singurul care se baga unde nu stiu despre ce e vorba si care sunt reatiile dintre unii si ce vorbe au intre ei. Cand vei mai creste vei intelege ca unii oameni pot avea o relatie de care nu stii si acolo nu e elegant sa te bagi tu cu aprecieri fara sa te intrebe nimeni. Cand vezi ceva ce nu intelegi stai in banca ta. Sunteti cativa neterminati aici care purtati grija ce discuta altii intre ei si nu va priveste chiar deloc.

| T0T a răspuns (pentru Popescu_Eugen_1964):

E dreptul meu să dau ce aprecieri vreau. Răspunsul tău indiferent de relațiile ce le ai tu a fost unul idiot. Pe mine puțin mă interesează de relațiile tale. Tu ai fost ăla care s-a băgat și a comentat fără să spun nimic.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru T0T):

Mirosi a rahat. Ai tot asa de bine dreptul sa te arunci de pe bloc, ar fi mai util, scapa lumea de un inganfat. Fa-mi favoarea si da-mi un ignore ca mie mi-e greata sa ma apropii.

| T0T a răspuns (pentru Popescu_Eugen_1964):

Nici nu voiam să pornesc o discuție. Stai liniștit că nu aveam și nici nu voi avea de gând îți dau răspunsuri dar văd că tu nu te poți abține și de asta nu te ține inima să dai acel ignore. Baftă.

| Dorotheea21 a răspuns:

Nu.
"Crezi in", si apoi scrii "extraterestrii", "universuri paralele", "multivers", adica lucruri nedovedite, denota o credinta, nu o stiinta iar credinta nu este deloc relevanta in aceste domenii.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru Dorotheea21):

Stiiim, tu nu crezi in nimic, ne-am lamurit cu tine. Raman 2 variante : Esti PSD-ista. Sau monarhista. Si uneori mai crezi ca eu glumesc cu tine laughing

| Dorotheea21 a răspuns (pentru Popescu_Eugen_1964):

Raspunsurile pe care le-am dat in trecut la Religie si Filosofie, mai multe decat toti acesti "veseli" de la Conversatii la un loc, nu ti-au aratat in ce cred? Pacat! big grin
In urma cu cativa ani, "universurile paralele" te faceau paralel cu stiinta, erau hulite de toti ateii cazuti din pom si insemnau ezoterism si fantome.
De cand a aparut teoria "branelor", (nedemonstrata), universurile paralele, chiar paralele in teorie au incercat sa intre in stiinta. Din nou pacat, pentru ca am auzit ca branele nu au inca o matematica pentru a fi explicate.
Cine crede in ele, vreau sa imi explice, fara "Da, eu cred." big grin
Si eu poate ca cred si in Mos Craciun, dar nu pot sa explic cum isi introduce burtoiul pe horn, mai ales ca eu nu am horn. happy
Scuze ca am intrerupt cearta dintre tine si ToT193.
Gata, Fight! laughing

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru Dorotheea21):

Noi despre subiect mai discutasem, tu esti suficient de inteligenta sa stii ca raspunsul meu poate fi gluma si e fost ca sa te bag in seama pentru ca nu te-am vazut de ceva vreme. Eu nu ma bat cu infantili ca nu ma cobor la mintea lor dar uneori te gandesti ca e bine sa le dea cineva peste bot sa nu se bage in discutii de oameni mari. O alta mare calitate a indivizilor limitati e ca daca atunci cand le arati ca sunt pe afara si nu au argumente si nu poate nimeni sa te conteste devin inganfati.

| Dorotheea21 a răspuns (pentru Popescu_Eugen_1964):

Este problema voastra, nu il consider pe ToT193 limitat, nici ingamfat.
Iti dai seama ca la cat de aroganta si ingamfata sunt eu, nu ar fi loc de trei cuvinte intre mine si el, daca era asa. happy

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru Dorotheea21):

Evident ca e problema nostra si nu trebuie sa devina si a altora, nu ma intereseaza sa implic pe nimeni.M-am referit la atitudinea lui fata de mine, asta nu are legatura cu alte persoane cu care are el relatii. Unde vad comunicare buna la altii tot respectul, chiar daca unul din ei nu mi-e chiar prieten mie. Suntem oameni liberi. ( Tie iti sta bine aroganta ca esti aristocratawinking )

| MariaDN2002 a răspuns:

Da,sunt argumente egale cu cele ale existentei,, Iadului si Raiului,,