| mODIN a întrebat:

Cu ce fel de parfum va dati in fiecare zi? Folositi "eau de toilette" sau parfum propriu zis? Si cam cat costa sticluta cu care va dati zilnic?

5 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Niciunul.0 lei si am un sistem endocrin un pic mai fericit.Tot ce inseamna Fragrance/Parfum/Perfume pe oricare eticheta se traduce in alte zeci de ingrediente pe care nu le cunoastem si nu le vom afla deoarece trebuie mentinuta formula secreta a parfumului.Deci de ce m-as da in plus cu ftalati si alte substante care imita hormonii, ducand la probleme de sanatate, pe langa cele existente deja in deodorantul zilnic, in sapun si asa mai departe? Ca sa miros bine pentru ceilalti care nu dau doi bani? Sa folosesc special pentru cei din transportul in comun care par certati cu igiena? E perfect normal/decent si sa nu fim walking perfume samples prin oras, atat timp cat suntem curati.

| J0B0MAT a răspuns:

Cu ce apuc, uneori cu nimic.Am din toate, și ieftine și scumpe.

| StoicAnalysis a răspuns:

Depinde. Eu folosesc ambele. Parfum-ul propriu zis ( eau de parfum ) il folosesc pe piele ( gat si maxilar ) si eau de toilette folosesc pe haine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Refan