| GabbyGabriella64 a întrebat:

Cu ce se ocupa Andreea Balaban in afara de Youtube, insta?

15 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cu gatitul, curatenia in casa, spalatul rufelor, wc-ului samd.

| GabbyGabriella64 explică (pentru Violleta2022):

Ma refeream la job dar ma rog trebuia sa se gaseasca un destept care sa raspunda la misto

| Violleta2022 a răspuns (pentru GabbyGabriella64):

Uite asa inveti sa pui o intrebare corecta, cand primesti un raspuns evaziv si te scarpini in cap incercand sa-l intelegi!

| GabbyGabriella64 explică (pentru Violleta2022):

E clara intrebarea
cand intrebi pe cineva "cu ce te ocupi?" e cat se poate de clar ca te referi la serviciu
numai tu ai intelege altceva

| Violleta2022 a răspuns (pentru GabbyGabriella64):

Invata sa formulezi corect o intrebare, ca ce-i nescris nu apare pe hartie sau in computer, desi poate sa fie in mintea ta!

| GabbyGabriella64 explică (pentru Violleta2022):

Nu e vina mea ca nu intelegi ce citesti

| Violleta2022 a răspuns (pentru GabbyGabriella64):

Raspunsul meu a fost foarte corect si clar,!

ai intrebat:
"Cu ce se ocupa Andreea Balaban? in afara de Youtube, insta?"
am raspuns:
"Cu gatitul, curatenia in casa, spalatul rufelor, wc-ului samd."

NU ai intrebat nicaieri ce job are sau unde munceste, ci "CU CE SE OCUPA"!

| GabbyGabriella64 explică (pentru Violleta2022):

Se subintelegea la ce ma refer
oricine mi-ar fi citit intrebarea ar fi stiut ce am vrut sa stiu
evident oricine in afara de tine
dar gata
nu mai am chef sa stau sa iti explic lucruri atat de simple

| Violleta2022 a răspuns (pentru GabbyGabriella64):

Se subintelegea doar in capusorul tau de copilas, dar noi adultii nu stim ce aveti voi in mintea voastra, de aceea trebuie sa inveti sa scrii corect si clar, cand soliciti ceva!

| Violleta2022 a răspuns:

Vad ca esti fetita micuta si habar nu ai cum sa te exprimi si sa pui ce doresti. Aici este o ocazie foarte buna sa inveti acest lucru, d ela noi, adultii care va facem si educatie.

| GabbyGabriella64 explică (pentru Violleta2022):

Crede-ma,n-am ce sa invat de la una ca tine laughing

| Violleta2022 a răspuns (pentru GabbyGabriella64):

Ai avea ce inveta daca ai fii desteapta, ca obraznicia si prostia o ai deja.
Sunt mama si sunt aici sa-ti fac educatie, daca parintii tai au esuat!

| GabbyGabriella64 explică (pentru Violleta2022):

Cred ca n-ai iesit niciodata din casa daca nu intelegi ce raspuns sa dai cand ti se pune o asemenea intrebare
e o intrebare pe care si-o pun orice oameni care vor sa se cunoasca sau nu s-au mai vazut de mult etc.
foooartee complicat... laughing

| Violleta2022 a răspuns (pentru GabbyGabriella64):

Asa-i nu am iesit niciodata din casa ...doar ca locuiesc la capatul pamantului, la peste 20.000 km de Romanica laughing

| Cineva9990 a răspuns:

Cu nimic. Toata lumea are treaba cu asistatii sociali si alte categorii cu, ce se ocupa, dar de divele care NU se ocupa cu nimic, nu se vorbeste.