| troleibuz a întrebat:

Cu ce sens se foloseste expresia ''a te tigani'' in zona voastra?

6 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Cand vrei ceva la un pret mai mic fata de cum il da vanzatorul si tot incerci sa scazi

| Drimmero a răspuns:

La sensul de scandal, circoteca, tipete. Ce nu suport oamenii care se tiganesc pe strada in special, sa urle, sa se dea in stamba sa-i vada altii, jur ca mi-e rusine de rusinea lor, ma si umfla rasul dar in interiorul meu mi-e rusine de ce zice lumea de ei

| troleibuz explică:

Foarte interesant cat de diferite sunt raspunsurile.

| Freya1 a răspuns:

"Nu te țigani la pret ".

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La a face scandal; a te certa țipând în gura mare; a face circ.

| Nirvanaaa a răspuns:

A te certa in mod urat cu cineva.