| anonim_4396 a întrebat:

Cu totii stim ca la o nunta mai canta si unii dintre invitati nu numai muzicantii, zilele trecute am participat si eu la un asemenea eveniment si sunt nedumerit de doua fraze auzite de la un domn care a binevoit sa-si arate talentele vocale, intre strofele cantecului pe care il interpreta facea dedicatii pentru "domnisoara mireasa" si "hai piciorul sus ca la nunta", cum adica picorul sus ca la nunta, adica atunci cand participam la un asemenea eveniment trebuie sa stam cu picioarele pe sus? de domnisoara mireasa nu mai zic nimic

15 răspunsuri:
| Wøodenpints a răspuns:

La o nuntă cântă cam toate babele bete și toți mojicii cu troscău în cap.
Io n-am fost decât la o singură nuntă în viața mea și atunci eram în clasa a 4-a. Da a fost nuntă dinaia tipică de moldoveni, filmată pe casetă VHS, pe care o pun rudele peste 10 ani și îi arată cu degetul pe ecran pe ăia care au mai murit, majoritatea de băutură.
Și cum sunt nunțile pe la țară, orice nuntaș cu foarea-n piept și stropi de pișat+vomă pe vârfurile mergătorilor, după ce mai bagă câteva pahare de borhot, se duce la muzicieni, îl ia pe solist de gât și vorbește în locul lui la microfon, ceva indescifrabil de cele mai multe ori din care se înțelege doar "să trăiască".
Nah, nunți de români. Acolo se distrează lumea mai ceva ca la înmormântări sau parastase.

| anonim_4396 explică (pentru Wøodenpints):

Lasa breeee ca fusei si eu la o nunta la Galati, dar nu mai zic nimic deoarece mi-e ca acum se umfla Dunarea si ma zboara de pe scaun, ma mir ca nu pricepusi unde am vrut a bate cu postarea mea

| Latinmoon a răspuns:

Buna!
Nu chiar alegerea voastra ramane baza...
Puteti sa refuzati sau sa va scuzati.
Te pup, pa pa! :*

| Latinmoon a răspuns:

Lautarii sunt baza nuntilor.
Iar miresa este pusa in centrul atentiei la fel si mirele si vor avea primul loc deoarece invitatii au venit sa-i vada.

| anonim_4396 explică (pentru Latinmoon):

Nu m-ai mai pupat, bineeeeee;(( Toot nu intelesesi?

| Latinmoon a răspuns (pentru anonim_4396):

La 5 jumate dimineata inteleg tot laughing.

| anonim_4396 explică (pentru Latinmoon):

Hai ca te pup eu de somn usor kiss ce visezi sa strangi in brate dar vezi ca sunt firavwinking

| Latinmoon a răspuns (pentru anonim_4396):

Maine trebuie sa-mi zici care e poanta!
Noapte buna! :*

| anonim_4396 explică (pentru Latinmoon):

Noctambulistoooo rolling on the floor tu nu stiai ca maine'i to day, ha? rolling on the floor

| Latinmoon a răspuns (pentru anonim_4396):

Ti se pare! yawn laughing

| anonim_4396 explică (pentru Latinmoon):

Somn usor! kiss

| Latinmoon a răspuns (pentru anonim_4396):

Mersi la fel! >big grin

| anonim_4396 explică (pentru Latinmoon):

Eu nu pot sa dorm pana nu aflu care-i faza cu picioru sus, intelesesi?

| Latinmoon a răspuns (pentru anonim_4396):

Taci! laughing

| anonim_4396 explică (pentru Latinmoon):

Adica cum? ete ba la ea taci! dca ma 'nervezi te'nformez ca Vadim Tudor este mic copil pe langa muoa, baga somn kiss