| 1234568807 a întrebat:

Cui credeti ca ii v-a preda Iohannis tronul de la Cotroceni?

28 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Ciuca -are sprijinul dreptei si va castiga pentru ca votani dreptei sunt mai mult decat votanti psd, asta s-a vazut din 2004

| Violleta2022 a răspuns:

Cand se vor face noile alegeri prezidentiale.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cel mai probabil Geoana. Si a spalat imaginea si multi au uitat cine e

| 1234568807 explică (pentru suntserios):

Geoana e un nenorocit

| suntserios a răspuns (pentru 1234568807):

E, dar putini mai țin minte.

| relian a răspuns:

Ala nu-i tron, este casa de odihna, statiune de recreere laughing.
Vad nume care se vehiculeaza pe aici, Sosoaca, Ciuca, Ciolacu. Acum pe bune, vedeti unul din aceste nume ca presedinti? Eu cred ca insasi numele astora is comice, is de caricatura, sa ajunga presedinte, chair si in RO sa poarte numele asta sosoaca, ciuca, cioacu, ar fi de ras laughing

Desi numele nu are dea face cu persoana respctiva, vorba vine, totusi numele arata cumva ce fel de caracter are acea persoana, de unde provine ea. Legat de votare, oamenii aleg de regula sigle, nume cu ceva rezonanta, care sa le inspire ceva, nicidecum aceste nume gen sosoaca, ciuca, ciolacu. Pot sa pariez ca nici unul din aceste nume nu vor iesi presendite.

Numele, mai ales astea de familie, arata caracterul acelui om. Numele este dat de felul cum era vazuta acea persoana de cei din jurul lor. Vorbim de nume de familie, astea cam asta arata.Sa fim realisti, ciuca nu-i de bine, ciolacu nici asta, sosoaca laughing asta e de cascadorii risului, nau ce cauta nume ca astea ca presedinti.

Geoana da, asta ar fi ok, numele spune ca persoana afr fi geana, geoana, cred ca vigilenta, sau stiu si eu ceva conitatii de astea.Deci nu ar fi ceva naspa.
Oamenii asa asa au fost numiti dupa felul cum se purtau, cum se manifestau, cum aratau si ce faceau.Deci arata intr-un fel caracterul acelei persoane.
Chiar daca oamenii sau mai amestecat, cei care poarta aceste nume, mostenesc pe inaintasii lor de la care au preluat aceste nume si gene, gen sosoaca, gena sosoaca laughing gena Ciuca laughing mori si alta nu

| J0B0MAT a răspuns:

Sper că nu cuiva din totalitarismul psd-pnl, nici aur sau sos.Restul oricine ar fi mai bun.

| wildthing a răspuns:

Nu avem de unde sa stim noi cu ce guvernator il vor inlocui stapanii nostri externi, pe vechiul guvernator.winking

| suntserios a răspuns (pentru wildthing):

Pai mergi la vot și atunci nu te mai guvernează nimeni

| wildthing a răspuns (pentru suntserios):

Pff, tu vb serios?! Tu chiar crezi ca votul tau e luat in calcul de cineva? Fratioare, daca votul ar putea schimba ceva, cu siguranta nu am avea acest drept...si nu o spun doar eu, a spus-o inainte un baiat mult mai destept decat mine, pe nume Mark Twain.winking

| suntserios a răspuns (pentru wildthing):

Absolut.
Orice vot conteaza... bineinteles daca nu iti bagi piciorul in el. Azi tu iti bagi piciorul ca ai citit tu un citat, apoi maine altul, apoi maine inca unul samd... in schimb exista o masa de oameni pe care nu ii intereseaza citatele si filosofiile si ei voteaza pe un kg de faina.

Dar e ok, hai sa ne revoltam pe net ca votul nostru nu conteaza si pe urma ne vedem de viata, cand e de facut ceva ne plangem ca votam degeaba

| wildthing a răspuns (pentru suntserios):

Ok, daca esti unul dintre aia care cred ca traim intr-un stat independent, ce sa zic...dormi in continuare.winking

| suntserios a răspuns (pentru wildthing):

La cate alegeri ai participat?

| wildthing a răspuns (pentru suntserios):

Nu conteaza asta, ci cat de bun observator sunt si cat de bine interpretez ceea ce observ.

| suntserios a răspuns (pentru wildthing):

Deci e fix cum ziceam eu, când e de mers la vot te doare căpșorul sau ești la mare, sau bătea puțin vântul afara...dar pe net pe urma:
-bubuhuhuu mami mi au furat votul
- cred vot mămică că tu nu ai votat
- nu contează, mi au furat votul.

Fie cum zici tu, fiind un bun observator as vrea sa îmi explici două situații

Colonie fiind ar trebui sa prosperam că toate coloniile au prosperat până au avut independență. Daca e așa de ce stăpânii au permis că PSD să conducă 30 ani și de ce in contextul războiului permit unui partid extremist sa câștige voturi?

2. Cum dracu a reușit Nicușor Dan sa in 50% aproape în București când pe el nu îl susține nimeni... Decât votul unei majorități educate?

| wildthing a răspuns (pentru suntserios):

Coloniile nu prospera, ci sunt supte de resurse. Iluzia de prosperitate din anumite cazuri, vine din faptul ca stapanii uneori au nevoie sa tina colonia in viata, ca sa o poata exploata pe termen mai lung.winking

| suntserios a răspuns (pentru wildthing):

Nici pe departe nu mi ai răspuns la întrebări. Mai incerca. Asta ăia cu Nicușor și cu extremistii

| wildthing a răspuns (pentru suntserios):

Nu ti-am raspuns la intrebari pe de o parte pentru ca nu am chef/timp de tine, iar pe de alta parte pentru ca sunt foarte atent la ceea ce scriu in spatiul public. Sper ca ai inteles faptul ca as aprecia daca nu m-ai mai stresa. In nici un caz unul ca tine nu-mi va schimba vreodata convingerile...indiferent cat de insistent/agresiv este.winking

| suntserios a răspuns (pentru wildthing):

Am inteles.
Deci nu ai raspunsuri.
Ok, ma asteptam la asta.

PS. mergi la vot. Votul nostru conteaza, restul sunt povesti de plans pe net

| wildthing a răspuns (pentru suntserios):

Daca as avea certitudinea ca votul meu conteaza, as merge si as vota impotriva celor cu care votezi tu.

| suntserios a răspuns (pentru wildthing):

Pai e simplu. Votul contra a ceea ce votez eu a câștigat mai mereu așa că baga mare

| LisaJulie a răspuns:

Ciolacu sau Ciuca cel mai probabil! Poate vor fi unii care îl vor vota pe Geona dar ma îndoiesc ca vor fi la fel de mulți ca în 2009! Când despre Simion sau Sosoaca nu stiu ce zic sau ce sa cred, mulți vor sa îi voteze deoarece sunt fețe noi

| MeisterSchnitzel a răspuns:

Diana Șoșoacă

| 1234568807 explică (pentru MeisterSchnitzel):

Daca castiga Diana sosoaca cel mai probabil v-a trebuii sa invatam rusa laughing

| 1234568807 explică (pentru MeisterSchnitzel):

Nu cred ca o sa castige Sosoaca, nu are sanse, v-a castiga Geoana sau Ciuca cel mai sigur, daca nu chiar Ciolacu

| JohnnydeFeer a răspuns:

Vom trai si vom vedea

| popapopica a răspuns:

Celui pe care il vor vota romanii.
Dar parca vad ca iar vor vota prost. Adica pe cel mai prost dintre candidati, ca nici unul nu e prea grozav.

| MihaitzaItza a răspuns (pentru popapopica):

E ok, anul asta sunt toti la fel de prosti.