| Deathness a întrebat:

Cum ai vrea sa decurga o zi din viata ta, de dimineata pana seara?

1 răspuns:
| JustShadows a răspuns:

Buna!happyPai o zi din viata mea, as vrea sa decurga exact asa cum o face si acum, macar sa stiu ca exista, nu cer nimic in plus de la viata decat un strop de iubire in plus in inimile oamenilor.
Dar daca as fi egoista si mi-as dori ceva mai mult decat primesc acum, as spune ca mi-ar placea sa existe o zi in care sa ma trezesc de la 12 noaptea, si sa hoinaresc undeva printr-o zona de munte impreuna cu prietenul meu, apoi sa avem o masina ceva cu care sa ajungem la malul marii, sa privim amandoi rasaritul, si dupa asta sa adormim imbratisati pana pe la ora 10(ca sa nu irosim timpulblushing), dupa care as merge si-as vinde lucrurile inutile de prin casa si de la mine si de la el(cele care intr-adevar sunt inutile)si cu banii obtinuti, am merge la orfelinate, azile de batrani, si le-am lua fructe si am merge sa le ducem, iar cealalta parte a banilor, am dona-o centrelor care necesita aparate specializate pentru bolnavi.
Apoi as merge acasa si-as vinde cateva din putinele bijuterii pe care le am si-as merge pe strada si-as da ciocolatele tuturor copiilor.As incerca sa fac cate ceva pentru toti din jurul meu, asta cu ajutorul iubitului meu, dupa care ne-am retrage obositi undeva pe iarba si-am petrece intreaga noapte impreuna. Uitandu-ne la stele, si admirand frmusetile naturii, i-as asculta inima cum bate, si l-as saruta spunandu-i ca-l iubesc, si este cel mai frumos lucru din viata mea.
Mi-ar placea sa fac multe e adevarat, dar cateodata e nevoie si de putina intelegere din partea celor din jur.
Eu incerc zilnic sa fac cate ceva frumos, si am sa ma straduiesc in continuare, dar pentru moment, o zi dn viata mea as vrea sa decurga doar, normal.
Ai grija de tine!happy