| scarllet a întrebat:

Cum ar fi viata fara telefoane... ce ziceti?

14 răspunsuri:
| lia a răspuns:

Dupa cum pui tu problema, sunt convinsa ca ne vom adapta. Vom observa ca sunt diferite modalitati de a comunicahappy
In zilele noastre am observat ca suntem dependenti de tehnologie, vrem, nu vrem. happy

kratos
| kratos a răspuns:

Foarte grea....Nu ar mai fi asa comunicarea sad

| Georgiana2905 a răspuns:

Mult mai dificila. A lua legatura cu cineva ar deveni de-a dreptul enervant de dificil si de greu, in mult mai mult timp. Au si telefoanele efectele lor negative dar fara ele suntem cam ...morti.

| AndutzaAndu a răspuns:

N-ai mai avea cu cine lua legatura cand se intampla ceva important dar bunicii nostri si cei dinaintea lor au supravituit fara telefoane

| cioko19 a răspuns:

Acum ca ne-am obisnuit cu viata asta, cu tehnologia etc., ar fi grea.
Dar daca totusi este internet. nu cred ca ar fi o problema foarte mare. tongue
:*

| M4RK a răspuns:

Foarte grea dar exista mesul happy messul ucide laughing foarte greasad

| Betty18 a răspuns:

Super nasol atat pentru noi adolescenti cat si pentru adulti..numai pot afla vestile importante de la rude pers care stau il alt oras tara etc...

succes

| pepenerosu a răspuns:

Si eu o perioada n-am avut telefon..eu pot sa-l uit si acasa si sa uit ca l-am uitatlaughing abia de'l foloseschappy de internet si mess sunt eu dependentahappy fara telefon am fi mai sanatosi, fara radiatiile acelea daunatoare.winking

| Bianca_4346 a răspuns:

Naspa... dar macar am avea mess'ullaughing:d

| shishilik a răspuns:

Oamenii dinaintea noastra nu aveau telefoane, si au supravietuit. Iar la tehnologia de astazi, telefoanele ar fi inlocuite cu altceva poate mai eficient...

Dar daca presupunem ca nici tehnologia nu ar fi asa avansata, nu ar fi capat de lume: nu am sti cum e cu telefon, deci nu i-am duce dorultongue

| sunt_fericita a răspuns:

Offfffff nici nu vreau sa ma gindesc la asa ceva, mai ales ca eu fac ce fac si la telefon happy ar fi foarte greu pentru mine sh pentru multi altii... p. s buna intrebarewinking

| dulcika a răspuns:

Mie mi sa sctricat telefonul. dar traiesc, rezist~~!happy...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt solutii alternative-rachete de semnalizare si iata cum ar decurge o astfel de conversatie:"X mergi sa te fac o tura prin parc?" "nu merg in seara Y ca ies cu altu" Foarte interesant ca as putea citi mesajele iubitei si am fi fara secrete...hai pabatting eyelashes si in seara asta sa va uitati pe cer.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cam greu. In ziua de azi telefonul a devenit o necesitate nu un simplu moft. big grin