| daniellllaaaa a întrebat:

Cum as putea sa o conving pe mama sa imi ia o pereche de pantaloni care imi plac foarte mult? thinking Dau funda ^-^

7 răspunsuri:
| SpitalulDeGlumeti a răspuns:

Tu ce crezi, meriti acea pereche de pantaloni? daca da, demonstreaza-i si mamei tale ca o meriti

| BlueViP a răspuns:

Daca nu are bani, nu o sa-ti ia oricat ai incerca tu sa o convingi. Mai bine incearca sa iti castigi tu banii, un job de week-end sau asa ceva.

| Lix_Lixii_1978 a răspuns:

Nu trebuie sa o minti, sa-i spui minciuni gen : ''O sa aiu 10 la mate si o sa fiu cuminte si o sa te ascult si nu te mai pun sa-mi iei nimic '' ....Nu rezolvi nimic asa.Ii spui adevarul:mama, vreau pantalonii aia. Daca ea iti zice ca nu, ii demonstrezi, poate reusesti sa iei o nota mai buna la scoala, sau faci ceva care sa o bucure.Asa va fi mai simplu, si vei castiga cu siguranta.

| Tupeuuuuuuuu a răspuns:

Ii spui ca iti doresti foarte mult, iar daca nu iti cumpara sigur va are un motiv de exemplu : lipsa banilor etc happy

| ScorpionGx a răspuns:

Cred ca daca vei fi cuminte si vei ajuta prin casa la treaba poate vei reusi tongue sau poti pur si sinplu sa ti cumperi din alocatie laughing

| Cristi109 a răspuns:

Spune-i mamei tale ca vrei sa mergeti la cumparaturi big grin

| Benden a răspuns:

Ii spui ca invet mai mult la un test ..sau o ajuti prin casa mai mult...si o asculti mai mult.tongue