| LoveMusic a întrebat:

Cum aţi alinta sau cum aţi pune porecle numelui "Alexandra". E cea mai bună prietenă a mea.Am o mulţime de idei dar aş vrea să ştiu şi părerile voastre.Pentru cele mai frumoase şi care se potrivesc cu ieile mele dau fundiţă. Merci!

13 răspunsuri:
| LoveMusic explică:

Ideile*. greşeala mea blushing

| andreea4ever a răspuns:

Alexutza
Axy
Ally
Axu
Sper ca te-am ajutat:*

| poesia a răspuns:

Ale, Ally, Alexutza, Alessia, Alessandra, Alexush, Xush, Sandy.

| ing. a răspuns:

Aly
Alexuta
Lexu
Alix
Asada
Sper ca ti-am fost de ajutor :*

| oky a răspuns:

Ally
Ada
Alexa
Sandy

| LoveMusic explică:

Ale
Alexutz
Alexutza
Lexa
Lexy
Sandra
Andra
Ally
Ada
Alexa
Alecsa
Alexandrina
Alexy
Sandy
Alessia
Ada
Xandra
Alex
Alesha
Alexandruţa

Mii de idei. love struck

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Andra, Sandica, Alexia, Alexa, Alexandrina. si multe altele

| elena a răspuns:

Ce nume poate fi mai frumos si cu rezonanta decat ALEXANDRA. De ce neaparat trebuie sa purtati diminutive in loc de nume? Of, fite, fite...

| Mjdolhfi a răspuns:

Alex
alexa
xutza
alexutza
sanda
aly
alexya
ale
dar cel mai frumos e alexandrawinkingiti garantez eu...eu spre exemplu nu am nici o porecla de genu si nici nu vreau imi place numele meu asa cum e:X

| daniela8491 a răspuns:

Alexa mi se pare potrivit.

| CopilRasfatzat a răspuns:

Ale, alexutza, alexa, aly, sandy

| H2O2 a răspuns:

eu ma numesc alexandra dar de obicei prieteni imi zic : Aly, Ale, Sanda, Alexutza dar de obicei mi se zice Alexa big grinbig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe mine ma cheama alexandra si maicamea ma striga sandyhee hee
Alexandra-Sanda-Sandywinking
Totusi pe net obisnuiesc sa ma fac cunoscuta sub numele de Alexawinking