| raMLesS a întrebat:

Cum ati reactiona daca ati avea un singur copil, baiat sa zicem, iar acesta ar fi gay? Odata cu el se incheie toata linia genealogica a voastra, compusa din sute de mii/milioane de oameni care au contribuit la formarea ei. Ce avantaj biologic are atractia fata de acelasi sex? Scopul oamenilor pe pamant este in cele din urma sa se reproduca si sa duca generatia mai departe.
Parerea mea este ca de-aia trebuie sa facem mai multi copii, ca daca iese vreunu asa, se duce dracu si arbore genealogic si tot.
Asta cu suprapopularea e un bull$hit, era suprapopulare daca societatea era la fel ca pana in anii 2000, parerea mea este ca in anii ce urmeaza va avea loc un colaps masiv in societate (Mark my words).

17 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Eu nu sunt homofob ca tine. asa ca nu as reactiona in niciun fel.

sau poate i-as f##ute una in mufarina celui care imi face copilul dobitoc

| raMLesS explică (pentru suntserios):

Realizezi ca daca ai un singur copil si ala e gay, se incheie totul pentru familia ta? Efortul stramosilor tai de a a supravietuii si a duce generatia mai departe a fost in zadar.

| suntserios a răspuns (pentru raMLesS):

Faci 2 copii daca tii asa de mult la perpetuarea generatiei tale... totusi cu asa mentalitate oare ne gandim de 2 ori daca nu e mai bine ca se incheie?

| raMLesS explică (pentru suntserios):

Fac vreo 5, 6 sa fie, de preferat 5, 6 de femeie in parte laughing sa umplu orasu de semi clone de-ale mele.

| suntserios a răspuns (pentru raMLesS):

Oare am vrea sa fie orasul plin de tine?

| raMLesS explică (pentru suntserios):

De ce mi-ar pasa laughing

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ce om, ce caracter happy

| DonEnnioSalieri a răspuns (pentru suntserios):

Fiecare dintre noi suntem responsabili sa ne exprimam punctul de vedere si sa ne facem intelesi, cum tie nu iti place nu stiu ce asa nici mie nu imi plac : rromii, evreii, pocaitii sau lgbt.

| suntserios a răspuns (pentru DonEnnioSalieri):

Mare om, mare caracter

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

1. Nu aș reacționa. 2. Nici un avantaj. 3 Părerea ta no vale nada.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Dacă fac un plod, nu îl îndoctrinez cu visele mele.
Poa' să fie și kamikaze, aia e. Sunt sigur că va lua cele mai ok decizii pentru el, la fel cum am luat și eu.
Bine, orientarea sexuală nici măcar nu e o decizie, deci degeaba ne-am agita.
Mai bine ne-am face probleme pentru nivelul de trai pe care îl putem oferi podului, indiferent ce iese din el.

| doctorandus a răspuns:

1. Gayii pot face copii.

2. Scopul biologic al omului este reproducerea este un decret at tatucului Stalin. Tratatele de psihiatrie care afirma asta se bazeaza pe gandirea lui Stalin.

| Drimmero a răspuns:

Sincer sa fiu nu mi-ar pica prea bine sa stiu asta, ma pun sa fac alt copil cu speranta ca celalalt va fi straight, glumesc. Cum am zis, nu mi-ar pica bine o perioada, dar pana la urma nu ar fi vina copilului ca e asa, pur si simplu natura a facut si un procent mic de persoane fata de hetero sa fie gay/bi, nu stiu daca i-as numi o eroare genetica chiar daca anatomic/biologic e imposibil sa perpetueze specia. Pana mea, va fi copilul meu indiferent de orientarile lui, decat sa-l pierd pentru ca nu l-am inteles si sa il gasesc spranzurat prin pod sau ca vrea sa se arunce in fata trenului si sa regret toata viata mai bine as discuta deschis cu el sa vad care e treaba, daca e gay pe bune, daca ceea ce simte e corect sau daca e doar ceva de moment, vreau sa-mi stiu copilul fericit, o sa ma doara o perioada trebuie sa recunosc, sper totusi ca baiatul meu sa mosteneasca heterosexualitatea de la tac-su, daca nu aia e, tot baiatul meu ramane. Planul meu e sa fac 2 copii, ori ca ies 2 fete, ori ca ies 2 baieti sau pereche nu conteaza, sanatosi sa fie, e mult mai important decat orice.

| dullcat a răspuns:

De ce conteaza cum ar reactiona strainii? Din ce ai scris e clar cum ai reactiona tu, si e suficient.Sunt astfel de adolescenti care se sinucid fiindca parintii sunt incuiati la minte.Iar pentru ei probabil e mai ok asa decat sa traiasca cu rusinea unui copil gay.Noaptea mintii.

| AdioTPU a răspuns:

Mai bine să nu faci copii. Părerea mea. No children, no responsability happy

| raMLesS explică (pentru AdioTPU):

Atunci existenta ta e degeaba.

| 199onur7 a răspuns:

Numi doresc copii.