anonim_4396
| anonim_4396 a întrebat:

Cum considerati ghinionul, si ce va face sa credeti ca aveti parte de el? Daca var merge numai bine, nu ar fi ciudat? Asa ca poate cineva sa spuna rolul ghinionului? Raspunsurile pot avea orice forma doriti.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am mai raspuns la subiectul acesta, la mine nu exista ghinion, de copil imi construiam cel putin 3 variante pentru o actiune, si daca se termina construiesc alta si tot nu-l consider ghinion ci derulare de situatii.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poi eu cred ca dk nu ar fi ghinion nu ne-am putea bucur de adevaratele fericiri ale lumii....adik mai clar nu poti vedea rasaritul dk nu a trecut apusul si invers nici apusul dk nu a fost rasaritul..asa e si cu ghinionul si norocul

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cateodata si propriile decizii care nu sunt bine calculate si foarte bine gandite, pot contribui la insucces, mai este timpul si imprejurarile, si cel mai grav, dusmanul tuturor oamenilor care majoritate prefera sa creada altceva sau sa ignore realitatea, dandu-i alta semnificatie, atat acelui dusman, cat si nechibzuintei lor, numind "ghinion" acea intamplare. Pe cand crestinii care stiu adevarul, se spune ca invata din greseli, mai cu seama din ale altora, si nu repetandule si ei.